fbpx HP Spectre 13 - maailma kõige õhem sülearvuti | AM.ee

HP Spectre 13 - maailma kõige õhem sülearvuti

Kas vajaksid arvutit, mis on sama õhuke kui su telefon? HP arvates on arvuteid vaja veel õhemaks teha ja nii esitletigi uut Spectre 13 ultrabooki, mis on sama õhuke kui AAA patarei. Selle sisemuses on kasutatud uutmoodi jahutust, et kõik ikka ära mahuks ning ekraanihingedki liiguvad üliõhukese korpuse sisemusse, sest ruumi pole.

Täna HP poolt esitletud arvuti on 10,4 mm paksune. Õhemate mobiilideni on veel mõned millimeetrid minna, kuid arvutite seas teeb Spectre 13 HP sõnul maailmarekordi. Järgmine, mõni millimeeter paksem ultrabook on Asus UX305, mille paksuseks 12 mm. Apple Macbook Air 12 kui üks õhukese süleri etalon aga on näiteks 12,5 mm paks.

Tehnilised näitajad on korralikud, aga ei midagi imestamapanevat: 13,3-tolline Full HD 1080p ekraan (pole puutetundlik), 8 GB RAM mälu, 256 GB SSD, Inteli Core i5 või Core i7 protessor. Aku kestab 9,5 tundi. Kuldne ja hall ehk pronksi-alumiiniumi karva viimistlus jätab väga luksusliku mulje. Ekraanihinged, mis on kaarekujulised ja avanevad justkui masina seest, on võetud luksusmööbli lahendusest.

Jahutus i5 või i7 protsessori jaoks nõuab nii õhukeses korpuses erilahendust, et võimsad protsessorid üle ei kuumeneks. HP kasutab selleks uutmoodi nn hüperbaarilist lahendust. Kaks ventilaaorit imevad põhja alt õhu korpusesse ja suruvad selle üle emaplaadi laial. Spetsiaalsed suunajad hoolitsevad, et õhuvool ka õigesti protsessori kiipi paitaks. Soe õhk väljub tagaküljelt.

Ekraan on vaid 2 mm paks ja kriimustuskindel Gorilla Glass 0,4 mm.

HP mahutas tahaservale kolm USB Type-C pesa, millest kaks toetavad ka  Thunderbolt 3.0 ja USB 3.1 10 Gbps, kolmas on tavaline USB data port (5 Gbps). Kõigi kolme USB pesa külge võib ühendada DisplayPorti toetava ekraani või kasutada pesa arvuti laadimiseks.

Eeltelimine luksuslikule ultrabookile algab 25. märtsist. Esimesed tellimused pannakse ostjate poole teele maikuus. Hinnad algavad 1250 dollarist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.