HTC Windows Phone 8S - käed küljes ja lisaks Windowsitelefonide jõudlustabel

HTC Windows Phone 8S-i disain pole midagi väga uut, HTC on sarnase välimusega telefone varemgi teinud. Aku pole vahetatav. Micro-SIM ja ka micro-SD kaardi pesa on allservas oleva luugi taga olemas, SD kaardi võimalust esimestel Window Phone´iga telefonidel alguses ei olnud ette nähtud.

Paraku saab sinna kaardile vaid oma pilte, videosid ja dokumente salvestada, rakendused peavad püsima telefoni enda mälus. Mälu aga on telefonil vaid 4 GB, sellest ralkenduste jaoks vaba kõigest 1,3 GB, seega palju just ei mahu.

Tegu pole muidugi ka kalli tipptelefoniga, hinnad algavad 275-st eurost.

Windows Phone 8 peale teise Windows Phone´iga telefoni pealt üle minnes pakutakse võimalust oma seaded uude telefoni taastada. Paraku Windows Phone 7.5-ga telefoni installitud rakendused uues Windows Phone 8-ga telefonis annavad rea ebaõnnestunud installi veateateid. Muidu on aga peaaegu kõik teise telefoni asjad olemas – isegi kõnede ajalugu avaekraani värv, SMS-id. Facebooki, LinkedIni ja Google´i kontod tulevad ka üle, aga neid on vaja korraks aktiveerida.

Telefon on kiire, nagu Windows Phone 8-ga telefonid ikka. Ekraan on vaatamata oma mitte just eriti kõrgele eraldusvõimele (800x480 pikslit) siiski hea ja puutetundlikkus lausa väga hea. Isegi nii hea, et näpud libisevad aeg-ajalt kogemata ka alumiste puutenuppude peale. Kaamera jaoks on eraldi nupp teravustamisasendiga, kaamera ise jälle keskpärane.

Esikaamerat aga polegi. Videokõnedeks võib küll kasutada tagakaamerat, aga seda siis teistele ümbrust näidates, mitte ennast. Mõnele nii meeldibki.

Erinevalt Nokiast ei paku HTC kaasa navigatsioonitarkvara. See tuleb ise Marketplace´ist osta. Nokia Drive+ Beta on isegi allalaaditav, kuid annab veateate: SIM kaarti ei toetata. Tasulistest on Windows Phone 8-le olemas näiteks Navigon üsna soolase hinna – 51,5 inglise naela eest.

Windows Phone 8 uutest omadustest ei pea vist enam rääkima... või siiski peab? Paar asja tuletame meelde: näiteks muudetava suurusega avaekraani ikoonid ja lastenurk. See viimane on hea siis, kui lapsed telefoniga mängivad – midagi ei saa sassi keerata või kogemata krediitkaardiga midagi ostma minna. Las mängivad omaette nurgas. USB-ga arvuti taha ühendades ei pea ka enam Zune´i tarkvara kaudu asju ajama, lõpuks ometi on Windows Phone´iga telefon võimeline ka USB-mälupulka mängima. Ning Bluetoothi vahendusel saab ka faile transportida, seda varem ei saanud.

Valides keeleks eesti, on ekraaniklaviatuuril olemas ka eesti täheklahvid: ü, õ ja ä. Kuid ö on peidetud o taha.

Kokkuvõtteks on Windows Phone 8 kohta tegemist hea odava telefoniga, millel midagi väga suurt just viga polegi. Muidu võiks tahta võrreldes lipulaevtelefonidega muidugi rohkem, aga alla 300-euroste telefonide seas on võimalusi küll. Kui just Windows Phone 8 enda platvorm takistuseks pole, sest endiselt on rakendusi sellele tunduvalt vähem kui näiteks Androidile.

Nüüd aga pealkirjas lubatud võrdlustabel, kuidas viimase aja Windowsi-telefonid paaris jõudlustestis on käitunud:

  Hind op. süsteem Sunspider WP Bench
HTC Windows Phone 8X 499 eurot (Elisa) Windows Phone 8 899,7 234,79
Nokia Lumia 900 345 eurot (Tele2) Windows Phone 7.5 6922,3 88,75
Nokia Lumia 800 245 eurot (Tele2) Windows Phone 7.5 6902,8 90,22
HTC Windows Phone 8S 295 eurot (Elisa) Windows Phone 8 1434 172,00
Nokia Lumia 920 pole veel teada Windows Phone 8 935,3 235,38

Sunspider on brauseris jooksutatav Javascripti test ja WP Bench arvutas telefoni üldist riistvarajõudlust. Sunspideri tulemus millisekundites - väiksem number on parem. WP Bench - suurem number on parem.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.