VIDEO: hoverboard hakkas lõpuks hõljuma - "Tagasi tulevikku" fännide rõõmuks!

Ajaloolise filmi "Tagasi tulevikku" II ja III filmis lendavad tuleviku noored ringi hõljuvate ruladega, mida kutsutakse Hoverboardideks. 90-ndatel levisid kuuldused, et sellised hõljuvad liikurid ongi juba olemas, kuid nende ohtlikkuse pärast avalikkuse eest varjatud.

Kuid siiamaani pole nendest eriti jälgi olnud, välja arvatud mõned kahtlased videod. Hoverboardi jaoks pole tehnoloogiat, mis paneks midagi hõljuma tavalise maapinna kohal, eirates gravitatsiooni. Antigravitatsioon on aastal 2014 ikka veel leiutamata.

Kuid on siiski üks lahendus. Kui lugeda Hoverboardiks ka seade, mis hõljub pinna kohal, kuid mitte igasuguse pinna kohal, siis on nüüd midagi meil juba sama hästi kui olemas - Hendo Hover hõljubki metalsete pindade kohal.

Filmis sõitis Marty McFly ajamasinaga 1985. aastast 21. oktoobrisse 2015 (see on juba vähem kui aasta pärast!) ja leidis sealt futuristlikud hõljukid. Kui Hendo oma toote küpseks saab, siis järgmisel sügisel võiks juba rulaplatsidel sellisega hõljuma hakata.

Kickstarteris on Hoverboardi jaoks kogutud juba pea pool miljonit dollarit ehk kõvasti üle esialgse 250 tuhande dolarise eesmärgi. Loodetavasti läheb siis tootmisse. Varem kõmu tekitanud ebareaalne Hoverboardi video osutus aga võltsinguks - Tony Hawk vabandab selle pärast.

Nagu videolt näha, töötab seadeldis tugevate elektromagnetitega, mis tõukuvad põrandaks olevalt metallpinnalt ligi ühe tolli (ca 2,5 cm) kõrgusele. Tootjad võitlevad veel seadme kõige suurema probleemiga - lühikese akuajaga, sest magnethõljuk tarbib üsna palju energiat. Äkki oleks siin abi juhtmevabast laadimisest sõidu ajal?

Järgmisena tuleb osavamatel hakata harjutama sellel hõõrdevabal laual püsimist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.