fbpx VIDEO: holograafiline Windows 10 - Microsoft esitles arvutiliidese ulmelist lähitulevikku | AM.ee

VIDEO: holograafiline Windows 10 - Microsoft esitles arvutiliidese ulmelist lähitulevikku

Valmistuge oma arvutite graafika proovilepanekuks ja tasakaaluhäireid ei tohi ka olla - Windows 10 tuleb holograafilise kasutajaliidesega. See tähendab, et paned pähe virtuaalprillid ja nö päris vaatepildile lisanduvad tehiskeskkonna elemendid.

Uut kasutajaliidest esitleti Microsofti suurimal arendajate aastaüritusel BUILD, kus arendajatele esitleti Windows Holographic platformi: iga arendaja saab sellel arendada holograafilisi keskkondi oma rakenduste jaoks. Oma korteri saab sellega muuta ekraanideks, kus seintel on lahti tuttavad Windowsi aknad, õhus võivad hõljuda kolmemõõtmelised tehisobjektid, tuppa saab kutsuda virtuaalsed koduloomad, kukkuda kõmmutama õudusfilmikeskkonnas, milleks on sinu enda tuba.

BUILD-i demol näidati õhus hõljuvat Skype´i akent, mis hõljus videovestlejaga kaasa, kui ta ruumis ringi liikus, laual oli suur "kristallkuul", mis ilmutab ilmateadet ja muid olulisi teateid ning seinasuurust telekat pole ka enam vaja, sest Hololens suurendab mõne filmi kasvõi kõikidele seintele.

3D kujutistena saab oma tuppa üles riputada anatoomiaõpiku, koorida inimkeha kihtidena laiali, vaadata südame tööd igast suunast jne.

Uus sõber Hololensi omanikul on ka robot B15, mille alumine osa liigub toas füüsilisel plastist ja ja rauast kujul, virtuaalprillid pähe tõmmates moodustub aga füüsilise keha kohale roboti virtuaalne pea ja käed.

Holograafiline platvorm on kasulik ka äridele - ehitajatele, disaineritele, pästjatele ja teistele.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.