Eestis veel vähetuntud Huawei P6 konkurentide kandadel tallamas

Huawei p6 pilt tootja kodulehelt

Huawei lipulaeva Ascend P6 näol on tegu väga saleda välimusega telefoniga. Oma imeõhukeses 6,18 mm metallkorpuses on ilmselt üritatud astuda Apple´i kandadele, mida võib ka mõne nurga alt lugeda õnnestunuks.

Iphone 5 on paksem (7,6 mm), nõrgema protsessoriga (kaks tuuma 1,3 GHz  vs P6 neli tuuma 1,5) GHz ja P6 lubab ka poole rohkem akukestvust.

Kindlasti ei ole häbi seda koosolekul taskust võtta ning lauale asetada, kui ümberringi on Iphone´ide rodu, sest soliidne paistab see tõesti.

Minu isiklike eelistuste jaoks on muidugi Huawei natukene liiga suur oma 4,7-tollise ekraaniga ning rohkem siiski (pihu-) arvuti, kui telefon. Püksitaskus hädapärast saab kanda, aga sobib see siiski pintsakutaskusse, et mitte karta suure seadme peale istumist. Pooleks küll monoliitne alumiiniumkest tõenäoliselt ei lähe, kuid ebamugav on siiski.

Jõudlustestid:

  • Quadrant - 5307 p
  • Linpack - 153,893 MLOPS

Vaata võrdlust teiste telefonidega Androidi edetabelist

Kiirus on telefonil igati arvestatav. Ilmselgelt peab olema P6 oma 4-tuumalise 1,5 GHz protsessori juures kiirem, kui mu vana harjumuspärane ühetuumaline 1 GHz Motorola Milestone 2.

Huawei tore featuur, mida enamasti nn äriklassi telefonides ei näe, on raadio. Kahjuks ei ole suudetud telefoni sisse isegi väikest antenni ära peita ning ühendama peab kõrvaklapid, nii nagu ikka raadioga telefonidel on olnud.
Kõrvaklappide ühendamiseks on vaja eemaldada pesast väikene julla, mis toimetab  ka SIM- ja SD-kaardi eemaldamiseks ning ühtlasi kaitseb kõrvaklapipessa sodi sattumise eest.

P6 kõrvaklapi pesa täitev jupp

Nimelt on sarnaselt Iphone´ile vaja SIM-i ja SD kaardi pesa katvast kaanenurgast sisse torgata nõelalaadse oraga, et kaarte hoidvad sahtlid lahtui tuleks.

Antud jubina häda on tema hoiukoht kõrvaklapipesas, kust tuleb see klappe kasutades eemaldada ja siis on see väike asi kerge kaduma. Õnneks SIM-i ja mälukaarti vahetatakse tavaliselt vaid mõne korra ning pesas paiknenud jupi kadumine ei ole suur kaotus.

Tarkvarapakk on üks asjalikemaid, mida üle pika aja telefonile kaasa pandud.
Selle nädala jooksul, mis seadet sai kasutatud, ei ole ma tabanud ühtegi häirivat rakendust peale ühe tobeda paadimängu, mis on deinstallitav.

Taskulamp, tegumihaldur jm on sorteeritud kõik juba kategooriate alla.

Huawei on Androidi kõvasti tuuninud ja ka siit tuleb välja teatav Apple´i mõjutus. Ei ole Androidile omast aplikatsioonide nuppu, vaid kõik on laotatud ekraanilehtedele. Ekraanide arvu vähendamiseks ja puhastamiseks peab kasutaja ise looma kaustad ning installitud rakendused neisse teisaldama.

Rakenduste vähesuse tõttu veel selline ekraanilehtedel paiknemine ei hakanud häirima, kuid võib pikemal kasutusel osutuda probleemiks.

Seadmel on hulganisti erinevaid jõudluse sätteid, eelpaigaldatud kasutusrežiime, väljanägemise seadistamiseks teemasid.

Jõudluse vähendamisel aku eluiga ka tegelikult pikeneb, kuid säästurežiimis ei tööta GPS korralikult ning selle taaskäivitamiseks on vaja telefoni restartida.
Kuigi GPS-i taaskäivitamiseks restart tundub tüütu, olen nõus silma kinni pigistama selles osas, kuna tänu optimeeritud seadetele suudab telefon vastu pidada ühe laadimisega juba umbes 3-4 päeva. Samuti on lootust, et uue tarkvaraversiooniga GPS-i viga parandatakse.

Kaamera on hea. Pildid on teravad ja detailiderohked. Harjumatu on aga sarivõtte režiim, mis pikemal vajutusel kipub ühe pildi asemel tegema väga kiiresti 4. Suurimaks puuduseks on Huaweil 4G andmeside puudumine, mille kaetus hetkel on muidugi veel auklik ja kõik operaatorid ei toeta ka mobiili 4G seadmena.

Kokkuvõtlikult on tegu (ebamugavalt suure ja õhukese) seadmega, mis kindlasti paljudele võiks meeldida, on samas piisavalt võimas tegemaks ükskõik mida pähe tuleb ning umbes poole odavam (soodustusega ca 300 eurot), kui Iphone ning väga konkurentsivõimeline ka Androidide klassis. Suurte seadmete fännidele julgen seda telefoni kindlasti soovitada.

MARKO HABICHT

Vaata ka Huawei Ascend P6 võrdlust Samsungi lipulaeva Galaxy S4-ga.


TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon Huawei Ascend P6

Hind: 375 eurot (Tele2)
Operatsioonisüsteem: Android Jelly Bean 
Protsessor: neljatuumaline, 1,5 GHz
Ekraan: 4,7-tolline, 720x1280 pikslit 
Kaamerad: 8 ja 5 MP
Uudne sensor: termomeeter
Kaal: 120 grammi
Paksus: 6,18 mm
Aku: peab ooterežiimis vastu kuni 416 tundi

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.