fbpx Stipendiumisadu: IKT-magistrandid ja -bakalaureused saavad raha | AM.ee

Stipendiumisadu: IKT-magistrandid ja -bakalaureused saavad raha

IKT-stipendiumisadu jätkub. Kui 6. mail kuulutati välja nende 40 IT-stipendiaadi nimed, kes lähevad Eestit esindama Nizzas toimuvasse Euroopa Innovatiooniakadeemiasse (EIA), samuti jagati kevadel välja Ustus Aguri nimeline stipendium, siis nüüd on veel jäänud ka iga-aastaselt jagatav Skype´i stipendium ning LHV panga stipendium.

Silmapaistvaima IKT-alase lõputöö autor saab aga 3000-eurose LHV stipendiumi, kui töö tehtud ja avaldus rahasaamiseks esitatud ning see peaks huvitama majandus- ja rahandusspetsialiste. Saates selle töö IT Akadeemiale, võib juhtuda, et LHV Pangalt saab 3000 euro suuruse stipendiumi.

Stipendiumi summa kulutamise otsustab töö tegija ise – olgu see algkapitaliks uuele ettevõtlusideele, tehnoloogiavarustuse täiendamiseks, inspireerivale reisile minekuks vms. Kandideerimise tähtaeg on 19. juuni 2014.

LHV Panga stipendium on mõeldud Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) hallatava IT Akadeemia (ITA) poolt aktsepteeritud bakalaureusetaseme õppekavadel õppivatele tudengitele, ärgitamaks tudengeid kasutama oma teadmisi ja praktilisi oskusi väljaspool info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) sektorit. Stipendiumiga tunnustatakse IKT-alaseid bakalaureusetöid, mis aitavad kaasa Eesti majanduse arengule või finantssektori edendamisele Eestis. Tööde kirjelduste juures hinnatakse nende praktilist väärtust. Loe kandideerimise tingimustest lähemalt IT Akadeemia kodulehelt ja HITSA veebist.

Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) kuulutab välja ka teise, iga-aastase konkursi magistrantidele, kes soovivad oma õpinguid täiendada välisülikoolides üle maailma. Stipendiumi rahastab Skype Eesti.

Skype´i välisõpingute magistristipendium on mõeldud ühe andeka magistrandi õpingute toetamiseks väljaspool Eestit loodus- ja täppisteaduste valdkonnas või  interdistsiplinaarselt eeldusel, et üks kõrgharidusastmetest läbitakse reaalteaduste valdkonnas.

Stipendiumi konkursil hinnatakse eelkõige stipendiumikandidaadi kavandatava magistritöö teemat või huvivaldkonda, senist erialast tegevust ja tulevikuplaane.

Skype’i välisõpingute stipendiumile pandi alus 2004. aasta suvel toimunud seminaril Black Box Open Mind, kus esinesid Skype’i juht Niklas Zennström ja üks investoreid Steve Jürvetson ning koguti osalejatelt esimene panus tulevasesse stipendiumifondi.

Stipendiumile saavad kandideerida kõik Eesti Vabariigi kodanikud või alalise elamisloaga isikud, kellel on täidetud magistriõppesse astumise eeldused.

Varasemalt on õpinguteks toetust saanud 8 noort. Konkursil osalemise tähtaeg on 17.juuni 2014.

Lisainfot vaata HITSA kodulehelt: www.hitsa.ee/stipendiumid.

Veel stipendiume? Aga palun, Fortumo jagab Tartu Ülikooli tudengitele, 30. juunini saab esitada taotlusi küberkaitse magistriõppe stipendiumidele, IKT stipendiumid doktorandidele selguvad aga 2014. aasta sügisel, seega veidi kannatust - praegu aga saab vaadata, kuidas eelmisel aastal läks.

FOTO: ISTOCKPHOTO.COM

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.