fbpx Latitude 59 konverentsile on tasuta stendi taotlenud kümme idufirmat | AM.ee

Latitude 59 konverentsile on tasuta stendi taotlenud kümme idufirmat

 

7.-8. juunil toimub Tallinna Tehnikaülikoolis Põhjamaade ja Baltikumi suurim startup-valdkonna konverents Latitude59, kus esitlevad oma tooteid ka mitmed Eesti edukad, aga ka alles alustavad idufirmad. Toodete-teenuste esitlemiseks mõeldud tasuta messiboksi on endale broneerinud juba 10 firmat.

“Me ei soovinud küsida messibokside eest tasu, sest meie peamine eesmärk on anda alustavatele ettevõtjatele võimalus teha oma start-up huvilistele nähtavaks ja anda neile oma toote esitlemise kogemus,” põhjendas konverentsi üks peakorraldajatest, Garage48 ja MoMo Estonia esindaja Priit Salumaa. Et konverentsi külastavad ka rahvusvahelised riskiinvestorid, on üritus Salumaa sõnul siinsete idufirmade jaoks ainulaadne võimalus luua kontakte, mis aitavad kasvada ja laieneda.

Juba hästi tuntud Eesti idufirmadest on oma esindusega konverentsil väljas virtuaalne proovikabiin Fits.me, mida kasutab ka näiteks suur rõivaste veebikaubamaja Otto ja mitu auhinda võitnud asukohapõhine mobiiltelefonirakendus TaxiPal, mida kasutatakse juba 31 riigis ja rohkem kui 2500 linnas. Ühte boksi on aga koondunud Tartu Ülikooli rahvusvahelise IT-toote- ja äriarenduse magistriprogrammi DDVE tudengid, kes esitlevad korraga mitmeid programmi raames arendatavaid teenuseid ja tooteid.

Latitude59 toob Tallinna mõjukad välisesinejad nagu UK sariettevõtja ja ajakirja Wired kaastoimetaja Andrew J. Scotti ning USA riskiinvestori Ravi Belani. Samuti jagavad oma teadmisi kohalikud spetsialistid: ZeroTurnaroundi juht ja asutaja Jevgeni Kabanov ning akadeemik ja rakubioloog Mart Ustav.

 

Idufirmad Latitude59 konverentsil

1.        Fits.me

Fits.me on virtuaalne proovikabiin online-rõivakaubamajade jaoks, mida kasutab ka näiteks suur rõivaste veebikaubamaja Otto.

2.        Streamtainment

Streamtainment teeb telerist koduse multimeediakeskuse. Ettevõte on arendanud välja platvormi multimeediateenuste toomiseks telerisse, ilma et oleks vaja soetada hirmkallist digiboksi. 

3.        TaxiPal

TaxiPal on mitu auhinda võitnud asukohapõhine mobiiltelefonirakendus, mille abil saab inimene reisil olles või ka kodumaal tellida endale vastavat asukohta teenindavalt usaldusväärselt taksofirmalt hinna või muu aspekti alusel sobiva taksoteenuse. Praegu pakutakse teenust 31 riigis ja rohkem kui 2500 linnas.

4.        Tap Tender

TapTender on nutitelefoni rakendus, mis pakub kasutajatele võimalust esitada oma tellimus istudes kohviku või pubi lauas. Taptenderi vahendusel saab söögi ka koju või kontorisse tellida.

5.        Oksjoni korralduse OÜ

Oksjoni korralduse OÜ haldab oksjoniportaali www.haamer.net, kus oksjoneid korraldavad riik, kaitsevägi, pankrotihaldurid, kohtutäiturid, kindlustused ja teised ettevõtted.

6.        QMSystem

QMSystem arendab kõnede lindistamise ja kvaliteediseire lahendusi kõnekeskustele. QMSystemi lahendus PQMS aitab kõnekeskustel märgatavalt tõsta teeninduskvaliteeti, agentide efektiivsust ja vähendada koolituskulusid.

7.        Fastr

Fastr on Garage48 Valmiera üritusest välja kasvanud iPadi-rakendus, mis aitab inimestel õppida kiirlugemist ning võimaldab juba kiirlugemist valdavatel inimestel kasutada rakendust nende igapäevase lugemisrakendusena, olgu loetavateks tekstideks veebiuudised või PDF raamatud.

8.        Meetin.gs

Meetin.gs aitab hõivatud ettevõtjatel hoida info ajakohasena inimeste harjumusi muutmata. Kasutajad saavad hallata kohtumisi, infomaterjale, märkmeid ja plaane.

9.        DDVE programmi üliõpilased (Tartu Ülikool)

DDVE on Tartu Ülikooli inglisekeelne magistriprogramm, mis põhineb Lean Startup meetodil ja kombineerib tehnoloogiat, disaini ja ettevõtlust.

10.     Dream Group OÜ (Dream Apply)

Dream Group OÜ on välja töötanud uue veebipõhise tarkvaralahenduse DreamApply.com, mille abil ülikoolid saavad üliõpilaste kandideerimisavaldusi mugavamalt hallata ja hoida kokku halduskulusid. Noortel on DreamApply.com kaudu võimalik lihtsamini leida sobivaid õppekursusi ning esitada kandideerimisavaldusi korraga mitmesse ülikooli. Hetkel kasutab lahendust juba üle 40 ülikooli.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.