fbpx Latitude 59: tuhanded on meie laiuskraadil kohal | AM.ee

Latitude 59: tuhanded on meie laiuskraadil kohal

Latitude 59 toob siinsetele laiuskraadidele tuhandeid idufirmade, investorite, meedia ja tehnoloogiahuvi esindajaid. Väisas ARvutimaailmgi põgusalt üritust ja sisenes Kultuurikatlasse läbi korstnalõõri.

Üheteistkümnendat aastat toimuv tehnoloogia, ettevõtluse ja innovatsiooni konverents Latitude59 avati eile hommikul Kultuurikatlas. 25. mail ehk täna on juba viimane päev. Üritusest võtab osa rohkem kui 2000 inimest ning esinejate seas on nii ettevõtjaid, teadlaseid kui valdkondade tippspetsialiste.

Konverentsi live ülekannet vaata siit: latitude59.ee/live

Esimesel päeval toimus paneeldiskussioon tehnoloogia, demokraatia ja tuleviku teemadel, kus arutlesid prantsuse ettevõtja ja infoteadlane Rand Hindi, matemaatik ja isikuandmete teadlane Paul-Olivier Dehaye, isikuandmete õiguste pioneer Katryna Dow ja ajaloolane Aro Velmet.

Avapäeval räägiti veel tehisintellekti erinevatest kasutusviisidest, SAAS investeeringutest ning plokis nimega “The great adaption: nomadic brains and modern tech” keskenduvad teadlased ja eksperdid sellele, kui ennustatavad ja manipuleeritavad me oleme ning kas tehnoloogia võimaldab meil endid paremini juhtida.

Esimese päeva pärastlõunal astusid lavale ka Balti riikide tõusvad tähed ehk 10 idufirmat, mis on viimase aasta jooksul ülikiiret kasvu näidanud. Teiste hulgas esinevad näiteks Veriff, Investly, Nordigen ja Interactio.

Ühtlasi räägivad nii täna kui rääkisid eile Eesti ja ka välismaiste idufirmade asutajad kohati uskumatuid lugusid oma ettevõtjateelt, lavale astuvad näiteks tööampsude vahendusfirma GoWorkaBit asutaja Kei Karlson, autonoomse teadusrahastusmudeli Guaana asutaja Marko Russiver ning online riietemüügi platvormi Vinted kaasasutaja Milda Mitkute

Kahel päeval esineb 100 kõnelejat 20 riigist ning kohal on ka 150 varase faasi idufirmat nii Eestist kui välismaalt. Esimest korda konverentsi ajaloos on  25. mail avatud laste- ja noorteala, mida viivad läbi Eesti 2.0 ja Vivita Loovuskiirendi.

  • Täpsema konverentsikavaga saab tutvuda siin.
  • Kõrvalüritused on nähtavad siin.
  • Live ülekanne konverentsist siin.

Diskussioon

Allkorrusel tabatud diskussioon, mida juhib (vasakul) Hans Lõugas Geeniusest.

FOTOD: KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.