Lexuse hoverboard ehk hõljukrula siiski töötab

Ehkki aasta alguses välja tulnud Lexuse videoklippi Hoverboardi ehk hõljukrula kohta peeti lihtsalt reklaamitrikiks (neid võltsrulasid on ennegi viraalsetes sotsiaalmeediakampaaniates kasutatud), tundub seekordne olevat siiski päris.

Nii oli ka päris AM-is novembris ilmunud Hendo Hover - tugevate elektromagnetitega plekist raja kohal hõljuv rula, mis oli siiski veel natuke kohmakas ja keeruline.

Lexuse hõljuk on aga üllatavalt lihtne. Rulapargi katte alla tuleb palja metall ja magnetid, rula ise sisaldab aga absoluutse nulli lähedale vedela lämmastikuga jahutatud ülijuhti, mis mõnesajakilost raskust talub ja metallist aluse kohal hõljub.

Paraku vajab Lexuse hõljukrula tihti tankimist - vedel lämmastik soojeneb ja tuleb välja vahetada, muidu ülijuht nõrgeneb ja rula hakkab maad kriipima.

Vaata rulatamise klippi siit:

Saamislugu on aga üles võetud selles videos:

Miks seda hoverboardi nii tõsiselt just nüüd valmis tahetakse saada? Põhjus on kultusfilmis "Tagasi tulevikku", kus II ja III filmis lendavad tuleviku noored ringi hõljuvate ruladega, mida kutsutakse Hoverboardideks. 90-ndatel levisid kuuldused, et sellised hõljuvad liikurid ongi juba olemas, kuid nende ohtlikkuse pärast avalikkuse eest varjatud.

Filmis sõitis Marty McFly ajamasinaga 1985. aastast 21. oktoobrisse 2015 (see on juba mõne kuu pärast) ja leidis sealt futuristlikud hõljukid. Sügiseks on maailmas juba vähemalt üks rulapark juba olemas, kus hõljukrulaga sõita saab.

Kui 1985. aastal ennustati, et 30 aastat hiljem teeb selliseid mänguasju Mattel, siis autotootjat Lexust kindlasti ei oleks osatud ette näha.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.