fbpx Skännime Lumiaga dokumente, Windows 10 veel viibib | AM.ee

Skännime Lumiaga dokumente, Windows 10 veel viibib

Alustasime juulis Microsoft Lumia testi lubadusega, et teeme oktoobris ülevaate minekust Windows 10 peale, mis, nagu lubati, tuleb uuenduseks Windowsi-telefonidele välja sel kuul. Natuke on veel aega, kuigi selles osas valitseb pahaendeline vaikus. Oktoobri alguses esitles Micosoft oma uusi lipulaevtelefone, nüüd tuleb oodata nende müügiletulekut ja kui esimene müügiärevus on vaibunud, eks siis tulevad ka uuendused vanematele telefonidele. Igatahes ootame. Kuigi ega Windows Phone´i viimastel versioonidel ka suurt miskit viga pole - igapäevaseks kasutuseks stabiilne ja kiire operatsioonisüsteem. Võime küll kurta, et vähe äppe, aga saab hakkama.

Kõige esimesena uuendatakse Windows 10 peale uuemad ja võimsamad Lumia seadmed: Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830 ja Lumia 930. Meie eelmine aastase testi telefon Lumia 635 enam Windows 10 paati ei hüppa, sest sel on vaid 512 MB mälu. Välkmälu nõutakse uuendamisel 8 GB.

Oktoobris Lumia uute vesijahutusega ja ilma nutitelefonide esitlusel ütles Microsoft, et ei ütle vanade telefonide Windows 10 peale uuendamise kindlat tähtaega, aga ilmselt saabub see aeg millalgi detsembris. Seega esialgne tähtaeg oktoobris on nüüd edasi lükatud.

Et aga senist lisa-aega paremini ära kasutada, tutvustame mõnda kasulikku rakendust, mis Windows Phone´iga telefonis leidub.

Office Lens

Nokia algatatud ja Microsofti jätkatud nn "tarkvaraliste objektiivide" seast leiab Office Lens´i nimelise. See on kontoriroti jaoks kasulik objektiiv. "Paned selle ette" ja mobiilikaamerast saab dokumendiskänner. Otse ekraanil on näha tuvastatud dokumendi raam - skännitav paber peab olema ristkülikukujuline ja seda see enamasti ka on, kuid ei pea olema otse kaamera ees, vaid pildistada võib kiiruga vabalt ka nurga alt. Office Lens´i ülesandeks ongi pärast servad sirgeks ajada, kontrastsust lisada (välguga pildistatakse) ja vajadusel PDF-iks salvestada.

PDF-is tehakse veel ka tekstituvastus. Küll vigadega, aga samas tuntakse ära täpitähed. Õ jääb tuvastamata:

SÄIL ITA KVIITUNG VALJAVðTTE KONTROLLIKS

Kuupáev Te rmi nal Arve

16/10/2015 20:42 TOI

KÜtusel iitrihind kviitungil

si saldab allahindlust

Niisiis, kiireks dokumendi omastamiseks vaid korraks mobiiliga paberi lähedale jäädes on võimalused olemas. Vasakul pildistamismoment, paremal tulemus:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.