Teed mobiilirakendust? MEKTORY uues äpikeskuses saab seda testida

TTÜ campuses Raja tänaval, endises IT- ehk arvutuskeskuse majas praegu asuvas innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses MEKTORY avati eile Baltimaades ainulaadne mobiiliäppide testikeskus.

Sisuliselt tähendab see, et koridoris on kümneid erinevaid mobiilseid seadmeid, millega on võimalik oma rakendust testida.

Uus labor loodi MEKTORY, IT Kolledži, AS Eesti Telekomi, Samsungi, ASA Quality Services´i, Nortali, StagnationLab´i, Applaud´i, MobiLab´i ja MTÜ IKT Demokeskuse koostööna. Sponsorid on veel ka Microsoft, HP, Valge Klaar ja LG.

Keskus on avatud kõigile ettevõtetele, idufirmadele, arendajatele, huvilistele.

Seadmed on ühendatud keskseadmega, mille kaudu on võimalik teha massilist installeerimist, et ei peaks ükshaaval paigaldama.

Hetkel on testiseadmete ja labori kasutamine täiesti tasuta vähemalt sügiseni ning tuleb vaid broneerida vaba aeg. Kui palju hakkab testimine sügisest maksma, ei osatud hetkel öelda, kuigi eks arvutusi on juba tehtud.

Loomulikult lisanduvad juba praegu tasud, kui vajatakse näiteks juhendajat. Konkreetsetest tasudest juttu ei olnud, kuid arvatavasti on see mõistlikkuse piires, nagu ka ülejäänud majas olevad teenused.

Labori kasutamise huvi korral tuleks kindlasti ette broneerida, sest ilmselgelt on ka projekti läbi viinud koostööpartneritel omad huvid ning eesmärk ka antud võimalusi optimaalselt ära kasutada.

Uues äpilaboris viiakse läbi ka koolitusi üldhariduskoolide õpilastele Tallinnast ja Keilast, kust hetkel osalevad 3., 6. ja 12. klassi õpilased.

Täpsem info ja broneerimine on MEKTORY kodulehel www.mektory.ee ning Facebookis.

MARKO HABICHT

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.