fbpx Film sekundiga on uus reaalsus: Lõuna-Korea hakkab ehitama 5G võrku | AM.ee

Film sekundiga on uus reaalsus: Lõuna-Korea hakkab ehitama 5G võrku

Meie võime küll kiidelda paarisaja megabitiga sekundis, kui kaabel tuleb tuppa või veab kuidagi 4G-ga sada megabitti sekundis välja, kuid Lõuna-Koreas jääb sellest kõigest väheseks. Kui tahad filmi vaadata, siis kohe; kui striimida videot, siis 4K-kvaliteediga; hologramme ei saa praegu ju üldse edastada, 5G-ga juba saaks... ja kui on vaja oma pildid-videod pilve salvestada, siis ikka kümne aasta toodang korraga. Uus 5G võrk seda kõike lubabki. Nüüd on teooria-jutud läbi ja Lõuna-Koreas asutakse 5G-d ehitama.

Eelmisel nädalal veel kaablitange kaablisse ei löödud, kuid ehitus läheb peagi lahti, sest rahamäed hakkasid juba liikuma. Kokku kulutatakse 1,6 triljonit woni (miljard eurot) - kuue aasta jooksul. 2020. aastal saab 5G mobiilipaketti juba kommertsteenusena osta.

5G on praegusest 4G-st ligi 40-50 korda kiirem, kaugemas tulevikus räägitakse ka kuni tuhandekordsest kiiruse kasvust. 800 MB suurune film peaks kohale jõudma 40 sekundi asemel sekundiga. Kasutusele plaanitakse võtta ka millimeeterlained, mille kehva levi üritatakse parandada 64 antennielemendi süsteemiga, mida Samsung praegu katsetab. See peab tagama esialgu gigabitise andmeedastuse kuni kahe kilomeetri raadiuses saatejaamast.

FOTO: (C) cooldesign / Freedigitalphotos.net

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.