fbpx VIDEO: Microsoft tahab teha mobiilidest profid 3D-skannerid | AM.ee

VIDEO: Microsoft tahab teha mobiilidest profid 3D-skannerid

Microsoft on muudkui liikumises: sel ajal kui Zune tasa kinni pandi ja mobiilitootmist koomale tõmmat ning maha kanti, käib teistes laborites vilgas arendustöö edasi.

Üks põnev arendus on 3D skanner, mis paneb näiteks reisil tehtavatest piltidest kokku 3D mudeli ja teeb sellest 3D printerile väljatrükkimiseks sobiva printfaili. Selleks tuleb aga enne näiteks Eiffeli torni ümber päris palju kõndida ja pildistamistööd teha, et iga nurk ikka kaadrisse jääks. Andmesideühendust 3D mudeli ülesvõtmiseks pole vaja ja tulemust näeb kohe ekraanil.

Projekti nimi on MobileFusion (vaata PDF-i) ja nagu öeldud - kuna Microsoft tõmbub mobiilitootmisest koomale, tehakse seda rakendust kõigile levinud mobiiliplatvormidele, mitte ainult enda Windowsile.

Lisaks printerite jaoks kokkupandavatele väljatrükifailidele saab kolmemõõtmelisi mudeleid kasutada ka näiteks teadustöös või realistlikes mängudes. Keegi ei keela mõne Minecrafti-laadse keskkonna jaoks näiteks oma maja, autot või iseennast sisse skännida ja kolmemõõtmelisena tehismaailma asetada.

Ega Microsoft siin valdkonnas päris ainuke ja esimene ka pole. Google tegeleb juba pikemat aega Project Tangoga, mis samamoodi muudab telefoni 3D-skanneriks ja lisasensoritega suudab tuvastada ka pildi "sügavust". Paraku on see saadaval vaid arendajatele, mitte igaühele.

Üks asi on juba ka päris olemas - Autodeski 123D Catch teeb samamoodi hulgast pildistatud fotodest serveris 3D-mudeli. Saadaval ISO-ile, Androidile ja Windowsile. Selle rakenduse puuduseks on piltide saatmine serverisse, kus need alles kokku kleebitakse. Seega ei saa otse ekraanil näha, kuidas moodustub 3D mudel ja millised nurgatagused tuleks veel üle pildistada.

Eks näeme siis, kes mobiilidesse esimesena kõige parema laiatarbe-3D-skanneri suudab istutada ja massidesse saata.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.