fbpx Kesk- ja Ida-Euroopa 100 kõige uuendusmeelsema sekka valiti hulk nominente Eestist | AM.ee

Kesk- ja Ida-Euroopa 100 kõige uuendusmeelsema sekka valiti hulk nominente Eestist

Tänavu teist korda välja antavasse New Europe 100 kõige uuendusmeelsemate Kesk- ja Ida-Euroopa liidrite nimekirja on Eestist jõudnud 8 nominenti: Karoli Hindriks, kelle loodud professionaalide tööportaal Jobbatical.com viib kokku ettevõtted, kes vajavad lühiajalist efektiivset tööjõudu ning suurte kogemustega töötajad; Skeleton Technologies kaasasutaja ja Euroopa juhtiv energiasalvestite tootja Taavi Madiberk; paindlikku tööaega pakkuva GoWorkaBit’i juhataja Kristjan Vanaselja; Ukraina „majandusingel“ Jaanika Merilo; mobiiliäppide testimisplatvormi Testilo asutajad Kristel Viidik ja Marko Kruustük ning mobiilimaksete platvormi Fortumo looja Martin Koppel.

Selleaastases nimekirjas on ka tuntud poliitikategelasi, nende seas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, keda tunnustatakse kui Eesti hästiarenenud majanduskeskkonna üht peaarhitekti, tänu kellele on Eesti riigi sünonüümiks innovatsioon ja e-lahendused majanduse, hariduse ja poliitilises sektoris. Nimekirjas on ka Slovakkia president Andrej Kiska.

Ratastoolist juhitav sõiduk, kiiremad ja odavamad Ebola viirust avastavad testid, päästemissioonidel kasutatavad droonid – nende ja paljude teiste uuenduste loojad on lisatud New Europe 100 nimekirja ning neid tunnustatakse kui Kesk- ja Ida-Euroopa kõige uuendusmeelsemaid isikuid ja rühmitusi.

Võitjate seast leiab inimesi, kes lisaks positiivsete muutuste algatamisele tegelevad ise aktiivselt sotsiaalsete probleemide lahendamisega, näiteks kunstnikke ja nende potentsiaalseid toetajaid ühendava veebiplatvormi loojad, meditsiinilise rehabilitatsiooniroboti disainerid, organisatsioonid, kelle tegevuseks on lastele IT alaste teadmiste andmine või ekstreemspordis kasutatava AirDog drooni ehitajad Lätist.

Kesk- ja Ida-Euroopa 100 uuendusmeelset juhti esindavad inimesi, kes kasutavad kaasaegset tehnoloogiat, et luua senikäimata radu kultuuris, poliitikas, ettevõtluses, teaduses või sotsiaalvaldkonnas. Enamik nimekirja jõudnutest on ettevõtjad (50%) või aktiivsed ühiskonnategelased ning poliitikud (32%). „Nimekirjas olevad inimesed on need, kes viivad lähitulevikus ellu muutusi Kesk- ja Ida-Euroopas,“ ütles projekti algataja Wojciech Przybylski Res Publica sihtasutusest.

Nominendid valiti korraldajate poolt avalike küsitluste kaudu ning  ettevõtmise partnerite soovitustel järgmistes kategooriates: ettevõtlus, teadus, meedia ja kultuur, ühiskond ja poliitika.

Mille poolest on need inimesed erilised? „Selleaastane New Europe 100 nimekiri näitab, et mitmes olulises valdkonnas, sealhulgas haridus, tervishoid, transport, põllumajandus – kasutavad meie piirkonnas tegutsevad uuendusmeelsed juhid kõige kaasaegsemaid tehnoloogilisi saavutusi lahendamaks spetsiifilisi sotsiaalseid ja ettevõtlusega seonduvaid probleeme,“ ütles Google’i Kesk- ja Ida-Euroopa avaliku strateegia juht Agata Wacławik-Wejman. „Nimekirja mitmekesisus näitab, et Kesk- ja Ida-Euroopas on majanduslikul ja sotsiaalsel innovatsioonil suur arengupotentsiaal, mis aitab kaasa tugevate äriettevõtete, töökohtade ja majanduse kasvule.“

New Europe 100 nimekirja põhiline mõte on loominguliste ja innovaatiliste ideede autorite tunnustamine ja esiletõstmine. Korraldajate hinnangul on paljud sellised ideed sündinud meie piirkonnas ning nende autorid tegutsevad sageli maailmatasemel.

New Europe 100 projekti eesmärk on toetada innovatsiooni Kesk- ja Ida-Euroopas,
tunnustades liidreid, kes viivad ellu positiivseid muutusi. Projekt toimub tänavu teistkordselt ning seda korraldab Poola mõtte- ja teokoda Res Publica, kelle koostööpartneriteks on Visegrad Fond, Google, Financial Times ning paljud teised meie piirkonnas tegutsevad silmapaistvad organisatsioonid.

Eelmisel aastal esmakordselt koostatud New Europe 100 nimekirjas olid järgmised eestlased: Ahti Heinla, Priit Kasesalu, Jaan Tallinn, Taavet Hinrikus, Taavi Kotka, Tarvi Martens ja Teele Pehk.

New Europe 100 täielik nimekiri koos eelmise aasta nominentidega on väljas aadressil http://ne100.org/challengers.

FOTO: FORTUMO

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.