Nutilabor andis teadmisi 1500-le mudilasele, lapsele ja noorele

2014. aastal osales NutiLabori IT-huviringides üle 1200 lapse. Lisaks toimus oktoobris ja novembris üle 30 NutiLabori algtaseme töötoa, milles osales enam kui 300 last ja noort. Kokku tegutses 58 NutiLaborit, mis on ligikaudu sama palju kui eelnenud kahel aastal kokku. Esmakordselt avati lasteaia- ja algklasside lastele mõeldud Jänku-Jussi NutiLaborid, kus tegeletakse robootikaga.

Vaata Maailma sihtasutus korraldab juba kolmandat õppeaastat sponsorite toel NutiLabori-nimeliste IT-huviringide tööd.

NutiLaborites proovivad lapsed nii programmeerimist, mobiiliäppide valmistamist, robootikat kui ka näiteks 3D modelleerimist või animatsiooni. NutiLaborites osalevad enamasti 10-15-aastased noored - nii poisid kui ka tüdrukud. Jänku-Jussi NutiLaborites kasutavad 4-10-aastased lapsed robootika tundmaõppimiseks spetsiaalset LEGO WeDo robootikakomplekti ning "Jänku-Juss ja robootika" töövihikut.

“Jänku-Juss on paljudele lastele tuttav tegelane ning temaga koos on robotite kokkupanek nagu lapsemäng,” selgitas Jänku-Jussi ringi olemust Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo. “Meie eesmärk on, et kõik infotehnoloogiahuvilised Eestimaa lapsed saaksid võimaluse valdkonna huvitegevustes osaleda. Hetkel ületab nõudlus kindlasti pakkumise ning teeme kõik endast sõltuva, et veel sellel õppeaastal uusi ringe avada,” lisas ta.

NutiLaborid tegutsevad tänu särasilmsetele juhendajatele ja heasoovlikele sponsoritele. NutiLaborite tegevusi toetavad EMT ja Elion, Microsoft, Swedbank, SEB, OpusCapita, Playtech, Sertifitseerimiskeskus, Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liit ning Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus IKTP programmi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Pildil: Jänku-Jussi NutiLabor – Viimsi Lasteaed Väike Päike. Foto: Vaata Maailma SA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.