fbpx Lahendus: kuidas Pokemon Go-d mängides mobiiliakut paremini säästa? | AM.ee

Lahendus: kuidas Pokemon Go-d mängides mobiiliakut paremini säästa?

Eile võis Pirita rannas surfiala piiril kohata päevitajate vahel nina mobiilis jalutajaid. Mida nad sealt otsisid? Üks pealtkuuldud kõnelus paljastas: "Oota korra siin, ma käin muuli pool vaatamas, äkki on Pokemone tekkinud."

Samasuguseid ringiluusijaid võis kohata ka Pirita Selveri juures kõnniteel ja Maarjamäe obeliski juures.

Igatahes on suvel inimesed Pokemon Go´ga toast välja saadud. Aga on oht, et nad terve päev siiski väljas pole, sest mängides kipub mobiiliaku kiiremini tühjaks saama.

Enamik Pokemon Go mängijaid muretseb väljas selle pärast, kas nende telefon ikka peab järgmise laadimiseni vastu. Samsungi tooteekspert Henry Tiitus kinnitab, et maailmas hetkel üks populaarseimaid mänge on nutitelefoni akule tõepoolest ressursimahukas, kuna mäng hoiab samaaegselt töös nii telefoni kaamera kui ka GPS-ühenduse. Samsung annab ka nõu, kuidas siiski akust maksimum välja pigistada ja eriti rammusa Pokemoni lähedusse sattudes mitte tühja aku ja pika ninaga ei jääks.

Samsungi tooteeksperdi sõnul on muidugi kõige turvalisem ja lihtsam viis telefoni väljalülitumise ennetamiseks telefoni aku enne kodust väljumist maksimaalselt täis laadida ning kaasa võtta ka akupank. Lisaks sellele on teisigi kasulikke soovitusi, mis pikendavad aku ja mängimisaja kestvust.

Pokemon Tallinna tänavatel
 
Vaata üle mängu seaded

Mängude arendajad on mõelnud viisidele, kuidas vältida aku liiga kiiret tühjenemist, mistõttu ka on Pokemon Go varustatud lisafunktsiooniga “Battery Saver”, mis mängu ajal akut säästab. Funktsiooni aktiveerimiseks tuleb klikata ekraanil asuval pokepallil, seejärel valida ülevalt paremalt seaded “Settings”, mille alt leiab “Battery Saver” nupu.
 
Samuti saab akut säästa liitreaalsuse “Augmented Reality” (AR) funktsiooni välja lülitades. Ehkki võimalus näha pokemone läbi kaamerasilma omaenda päriskeskkonnas on mängu kõige huvitavam osa, võimaldab selle funktsiooni väljalülitamine pikendada mänguaega kriitilistel hetkedel. Kui pokemon ekraanile ilmub, avaneb ekraani ülevale paremale nurka võimalus lülitada AR-funktsioon välja, misjärel asendub pärisreaalsus graafilise mängukeskkonnaga.
 
Kasuta akupanka

Samsungi tooteekspert soovitab kõikidel mängijatel kindlasti telefoniaku enne pokemonide püüdmist täis laadida. Küll aga tuleb arvestada sellega, et mäng kulutab suurel määral akut, mis võib keset mängu üsna kiiresti tühjaks saada ning selle probleemi lahendusena soovitab ta kasutada akupanka. Akupangad, mis on enamuses väikesed ja kerged, mahuvad kenasti taskusse või kotti ning võimaldavad hõlpsasti nutitelefoni akut laadida olenemata asukohast ja hetkest.
 
Tumedam ekraan ja vaiksem heli

Veel üks võimalus aku kestvuse pikendamiseks on ekraani heleduse sätete muutmine heledast tumedamaks. Olgugi et alguses võib ekraan tunduda liiga tume, kohanevad silmad muutunud tingimustega ruttu ning tulemuseks on pikenenud aku kasutusaeg.
 
Lülita välja kõik ülearune

Lisaks veendu enne Pokemon Go käivitamist, et taustal ei töötaks liigseid rakendusi, mis akut kulutavad. Aku säästmiseks on soovitatav välja lülitada Bluetooth, Wi-Fi ning teised seaded ja rakendused, mida mängimiseks otseselt tarvis pole. Samuti tuleb kasuks heli ja vibratsiooni väljalülitamine, mis ei anna küll esmapilgul aku säästmisel märkimisväärseid tulemusi, ent tagavad koos teiste nippide rakendamisega aku pikema kestvuse.
 
Kiirlaadimine

Olukordades, kus telefoni laadimiseks napib aega, tuleb abiks ka kiirlaadimise funktsioon. Näiteks saab Galaxy S7 täis laadida kõigest 90 minutiga. Selleks tuleb kasutada spetsiaalset laadijat, mis toetab kiirlaadimise funktsiooni. Samsungi uuemate seadmete põhipaketid on kiirlaadijatega juba varustatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.