LIHTNE LAHENDUS: USB kaabel, mille võib pesasse pista ükskõik kumba pidi!

? Kes vähegi on USB porti midagi pista üritanud, on kindlasti kokku puutunud nn kolmetahulise USB kaabli probleemiga: proovid ühtepidi, ei sobi; keerad teistpidi, ei sobi; kolmandat korda keertes juba sobib. Miks küll ei võiks ka USB kaabli "jämedam" pistik olla mõlemat pidi sobituv?

! Aga sellised pistikud ongi olemas! USB Type-C on tore asi, kuid veelgi toredam on laua all pimedas arvuti taga kobades universaalne pistik ükskõik mis pidi pesasse saada.

Kiidame Nokiat, kes tuli esimesena välja USB Type-C pistikuga ning Apple´it ka, kes tuli teisena. Sellel pistikul ei ole vahet, kumba pidi see telefoni pistetakse. Kindlasti on see mugavam, kuid leian, et probleemi on hakatud lahendama valest otsast. Sõna otseses mõttes on probleem kaabli jämedamas otsas.

Nii Apple´i vana ots kui micro-USB on tavaliselt meil näpu vahel ning üsna selgelt ära lõigatud nurkadega. Kui kaabli üks külg oleks teist värvi, tead täpselt, mis pidi see sisse käib. USB jäme ots peab seevastu sisenema kuhugi pimedasse nurgatagusesse ja tihti käsikaudu kombates.

Siit ka lihtne lahendus: kahepoolne USB ehk reversible USB. Täpselt nii lihtne see ongi: pesasse saab selle pista mõlemat pidi ja töötab.

Ühemeetrised kahepoolsed micro-USB otsaga kaablid on müügil hinnaga alates 3 eurost. Ja Apple on selle ka patenteerinud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.