ÜRO peasekretär Ban Ki-moon külastab Baltimaade suurimat robotivõistlust Robotex

Igal aastal aina suuremaks läinud robotivõistlus saab seekord maailmaklassi tähelepanu, kui üritust külastab ÜRO peasekretär Ban Ki-moon. Kahepäevase Eesti-visiidi käigus tuleb ta Robotexile 16. novembri hommikul kell 10 ning esineb tervituskõnega kõigile kohalviibijatele.

Ban Ki-moonile tutvustatakse Robotexi ajalugu ja antakse ülevaade Tehnoloogianäitusest. Lisaks külastab peasekretär töötube ja vaatab loovate konkursside võistlustöid. Külastuse käigus esinevad Ban Ki-moonile robotjalgpallurid.


Robotexi peakorraldaja ja TTÜ mehaanikateaduskonna doktorandi Marti Araku sõnul on Ban Ki-mooni saabumine Robotexile väga suur au. ,,See näitab, et Eesti robootika arengu järjepideva kasvu tagamine on olnud õigel kohal ja seda tunnustab oma kohalolekuga tehnoloogiagigantide sünnimaalt pärit Ban Ki-moon," ütles Arak. ,,Lisaks robootika tähtsusele näitab ÜRO peasekretäri kohalolek ürituse kvaliteeti ning väärtustab Eesti kõrgharidust ja ettevõtete loodud innovatsiooni, mida kajastatakse Tehnoloogianäitusel!“

Robotex toimub 16. ja 17. novembril. Põhilisteks võistlusaladeks on joonejärgimine, jalgpall, Mini Sumo, LEGO Sumo, 3 kg Sumo, iRobot Sumo ning 5000 eurose auhinnafondiga ICD Grand Challenge „Päästemissioon merel“. Uueks võistluseks on rallikrossivõistlus Folkrace. Robotex on kõigile tasuta.

Robotexi raames toimuva Tehnoloogianäituse põnevamateks eksponaatideks on robotitolmuimejad, humanoidrobotid, paindtootmissüsteemid, kaheksa tiivikuga helikopterid ja LEGOrobotid.

Tehnoloogianäitusel on väljas ka KUKA tööstusrobot, õpperobot Robotino, ajuskänner, TTÜ tudengite arendatud hüdromootoriga jalgratas ja elektriline vormelauto. Samuti saab näha joonistus-, video-, digitaaljoonistus- ning fotokonkursside töid.

Tänaseks on rahvusvahelisele robotivõistlusele registreeritud 230 robotit. See on suurim võistlevate robotite arv Robotexi ajaloos. Enim on robotiehitajaid registreerunud Eestist, kuid kohale on lubanud tulla ka Läti, Leedu, Norra, Poola ja Soome robotiehitajad.

Robotexi korraldaja on Tallinna Tehnikaülikool, kaaskorraldajaks Tartu Ülikool.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.