STV kolis õhku: kiire andmeside neile, kellele teletorn paistab kätte

STV kui tuntud kaabeltelevisioonifirma ja muidugi ka andmeside pakkuja üle nendesamade kaablite otsustas end juhtmete piiravast kütkest lahti rebida ja hakata andmesidet pakkuma üle õhu.

Iseenesest pole selles midagi uut - raadiolinkidena on ikka õhu kaudu Internetti koju ja kontorisse toodud. Ka 4G tundub juba hästi sobivat püsiühenduse asendajana. STV proovib aga üle olla õhuühenduste suurimatest hädadest - ilmasõltuvusest, maksimumkiirusest ja lühikesest levialast.

FOTO: DIGGER / WIKIPEDIA

Telekommunikatsiooniettevõte AS STV alustas kiire internetiühenduse pakkumist raadiosidevõrgu kaudu uue teenusena, mida nimetab STV Air´iks. See annab võimaluse kasutada  stabiilset ja kiiret internetiühendust elamupiirkondades, kus puudub püsiühenduse jaoks vajalik kaabelvõrk. Nii on võimalik tarbida kõrge resolutsiooniga videostriimide vastuvõtmist, kõnesid, kaugtööd ja online mänge.

STV Air teenus põhineb TDMA (time division multiple access) tehnoloogial. Võrreldes mobiilsides kasutatava LTE tehnoloogiaga puuduvad mahupiirangud ja on kindlad internetikiirustega paketid. See tähendab, et ei pea muretsema kasutuslimiidi täitumise ja muutuva kiiruse pärast. Iga kasutaja jaoks on eraldatud kindel ajavahemik samal ülekandesagedusel.

Esimeseks levialaks valis STV Teletorni piirkonna, mille masti otsa on paigaldatud antennid, mis on suunatud 60-kraadiste sektoritena. Iga sektor on ühendatud 1 Gb pordiga. See tähendab, et andmemaht on tänaste arvutuse kohaselt piisav ja vajaduse tekkides on kiirelt võimalik mahtu suurendada. 

Leviulatus ideaalsetes tingimustes on Teletorni ümber kuni 15 km. Teenuse kasutamiseks vajab klient antenni, mis tuleb paigaldada hoonest väljaspoole, kuna sisetingimustes ei pruugi signaal levida. Erilahendustena pakutakse ka kiiremaid ühendusi, näiteks 100 Mbit/s.

Teenuse hind sõltub valitud kiirusest. Näiteks 20/10 Mbit/s ühenduse kuutasu on 25 eurot. Koos STV Go! televisiooniteenusega, mis sisaldab üle 30 telekanali, salvestuse ja kordusTV ning  30/10 Mbit/s kiirusega interneti on paketi hind 35 eurot kuus. Teenusega liitumine, seadmed ja paigaldus on tasuta. 

Hetkel on teenusega võimalik liituda Viimsi, Muuga, Lagedi, Maardu ja Kostivere piirkonnas. Leviala laieneb pidevalt.

Praegune levi kaart on selline:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.