fbpx Leedu idufirma teeb koos DHL-iga isekulgevat kuller-robotit | AM.ee

Leedu idufirma teeb koos DHL-iga isekulgevat kuller-robotit

Leedu idufirma "Superum" on juba mitmeid kuid arendanud robotkullerit nimega Sidewalk, mis kulgeb mööda kõnniteid ja viib pakke kohale. GPS-i, lidarite ja kaameratega varustatud ratastel konteiner sõidab jalakäijate kiirusel ja oskab manööverdada tänavaliikluses takistustest kõrvale.

Kõlab tuttavalt? See ongi üsna sarnane toode Eesti ettevõtjate Allan Martinsoni ja Ahti Heinla arendatavale Starshipile.

Leedukad on paraku "kulleriteenuste Skype´ile" alla jäänud turunduses ja kommunikatsioonis. Kui Starshipi uudis levis kulutulena maailma suurimate telekanaliteni välja, siis leedukad on jäänud üsna tagasihoidlikuks, samas on neil nüüd väga kõva koostööpartner - DHL. Valminud prototüüpe veel ilmselt pole, kuid need tulevad DHL-i värvides. Seega on leedukad võib-olla varem alustanud, kuid Martinsoni-Heinla Starship jõudnud arenduses kaugemale.

Idufirma Superum on loodud juba 2014. aastal, nende välja pakutud robot Sidewalk on 60 cm kõrge ja 45 cm lai. Edasi veab Superumi sõidukit kaks 250 W mootorit, 240 Ah aku suudab kullerit toita umbes 10 km.

Leedu startup on esialgu teinud väiksema sammu robotiseerimise suunas - kullerit juhib inimene kontorist, kuid tulevikus suudab see juba iseseisvalt liikuda, lubavad arendajad.

Superum arendab robotit koostöös DHL Lietuvaga. Vaata lähemaltseptembris ilmunud uudist siit (leedu keeles) ja Sidewalki kodulehelt www.sidewalkdelivery.co.

VIDEO JA FOTO: SUPERUM

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.