Sony tuli välja uue Walkmaniga - muusikaarmastajatele, kes nõuavad parimat helikvaliteeti

Kes kasutavad veel MP3 pleiereid? Neid pole palju ja jääb aina vähemaks, kuid Sony usub, et audiofiilidele võiks üks uus Walkman siiski ära kuluda. See pole küll pakitud muusikaformaadi MP3 pleier, vaid kõrgekvaliteediline digivõimendiga mahamängija, mis teeb vajadusel ka pakitud konservmuusikast avarama kontserdisalvestuse.

Sony legendaarse Walkmani uus lipulaev NW-ZX2 asetab kõrglahutusega heli otse taskusse – nii saab ka liikvel olles kogeda kodust muusikaelamust, mis ületab CD-kvaliteedi.

Analoogheli teisendamine digivormingutesse (CD-l ja MP3-ks pakituna) võib vähendada algupärase signaali puhtust. Kõrglahutusega heli salvestab analoogilt digivormingusse teisendamisel detaile palju paremini, mis tagab ehedama ja emotsiooniderikkama kuulamiskogemuse.

Walkman NW-ZX2 kasutab Sony täisdigitaalset võimendit S-Master HX, mis hoiab helisignaali töötluse täielikult digitaalsena. Kasutatav uudne tehnoloogia töötleb suurt hulka suure ribalaiusega heliandmeid täpselt ning vähendab samal ajal müra ja moonutusi.

Võimas protsessor DSEE HX taasloob kõrglahutusega heli, mis on tihedalt kokku pakitud failides kaduma läinud. Ka CD- ja MP3-failid mastaabitakse, mis suurendab nende diskreetimissagedust ja bitisügavust algupärasest oluliselt paremaks, kõrglahutusega heli kvaliteedile ligilähedaseks (vastavalt 192 kHz / 24-bitine heli).

Muusikamängija korpus on valmistatud tugevast alumiiniumisulamist, mis tagab jäikuse. Sisemuses kasutatakse kullatud vaskplaati, mis vähendab elektrilist takistust ning parandab helikvaliteeti.

Sisemuses on kasutatud ka tervet rida tõhustatud elemente: toide on muudetud märgatavalt paremaks, lisatud on näiteks elektriline kahekihiline kondensaator, mis vähendab pingelangu jne. Heli teekonna igas osas on kasutatud paksu vaskkihiga kaetud trükkplaate, hapnikuvabast vasest kaableid ja vääristatud metallist pliivabasid jootekohti. Helikvaliteeti täiustavad veel hoolikalt valitud poolid, MELF-tüüpi takistid ja kelmekondensaatorid. Ühe taktsignaali asemel on kasutusel kaks ning iga sageduse (44,1/88,2/176,4 kHz CD/DSD ja 48/96/192 kHz) jaoks on vastav kristall-ostsillaator. Olenemata sellest, millises vormingus faile kuulatakse, on heli erakordselt selge. Samuti on täiustatud stereo eraldamist.

Mudel NW-ZX2 (mis meenutab kangesti vana Nokia Lumiat) on esimene Walkman, mis toetab tõhusat ka LDAC-koodekit. Nii saab nautida väga kvaliteetset heli Bluetoothi kaudu. LDAC edastab andmeid kolm korda kiiremini kui eelnevad Bluetooth-ühendused. NFC abil käib ühe puutega seadmete omavaheline sidumine.

Sisemälu on pleieril 128 GB. MicroSD kaardiga saab mälumahtu suurendada kuni 256 GB-ni. Kahesageduslik (2,4 / 5 GHz) WiFi-ühilduvus võimaldab kuulata DLNA koduvõrku salvestatud kõrglahutusega muusikat. Muusikamängijal on ka USB-port, mis võimaldab müravaba otseühendust kõrvaklappide, kaasaskantavate võimendite ja USB DAC-võimenditega.

Aku kestab MP3-dega 66 tundi, kõrglahutusega heliga 33 tundi. Operatsioonisüsteemiks on Android. Ekraan on 4-tolline FWVGA (854 × 480 pikslit), kaal 235 grammi.

CES-il esitletud Sony uus kõrglahutusega heliga muusikamängija Walkman NW-ZX2 tuleb Eestis müügile 2015. aasta kevadel. Hind saab olema pöörane - ligi 1000 eurot.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.