fbpx Need olid 2015. aasta müüduimad telefonid | AM.ee

Need olid 2015. aasta müüduimad telefonid

Elisa, Eesti Telekom ja Tele2 avaldasid eelmise aasta müüduimate telefonide edetabelid.

Elisa poodides osutus kõige populaarsemaks 2015. aastal Samsung Galaxy Core Prime.

Nutitelefonide osakaal uusmüügist ulatus mullu 91%-ni, mis tähendab, et juba kümnest kliendist üheksa eelistas nutitelefoni ning kõik müüdud nutitelefonid olid 4G Interneti võimekusega.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on nutitelefonide osakaal müügis iga aastaga kasvanud. „Kui 2014. aastal ulatus nutitelefonide osakaal müügist 84%ni, siis mullu tõusis see juba 91%-ni,“ ütles Andrus Hiiepuu. „Nuppudega kõnetelefonide osakaal müügis paraku aina väheneb ning ostjaskonda neile napib. Kõnekas on number, et kõnetelefonide müük vähenes mullu üle-eelmise aastaga võrreldes lausa kaks korda.“ 

2015. aasta eelistatuimaks nutitelefoniks tõusis Elisa klientide seas Samsung Galaxy Core Prime, teise koha hõivas Samsung Galaxy A5 ning kolmanda Sony Xperia Z1 Compact. Menukaim bränd Elisa klientide seas oli eelmisel aastal Samsung, teisele kohale jõudis Sony, kolmandale Huawei ning neljandale kohale Apple. 

Andrus Hiiepuu märkis, et Samsung hoiab esikohta, sest nad suudavad pakkuda häid valikuid kõikide hinnatasemete juures ning lisaks on neil eraldi oma nn ökosüsteem, mis võimaldab seadmeid Samsungi koduelektroonikaga ühendada. „Huawei pakub endiselt väga heade tehniliste näitajate ja kena disainiga seadmeid neile, kellele bränd pole kõige olulisem ning Sony puhul on suureks eeliseks niiskuskindlus,“ andis Hiiepuu ülevaate populaarseimatest seadmebrändidest.

„Täiesti omaette sihtrühm on Apple`il, mille ostjaskond käitub tavaturust erinevalt. Apple´i fännid on Apple´i fännid ning nad järgivad kindlalt tootja uute mudelite väljaandmise tsüklit ja vastavalt sellele uuendavad oma telefone ning usaldavad, et kõik nende vajadused saavad nii rahuldatud.“

Hiiepuu sõnul iseloomustas eelmist aastat ka keskmise müüdud seadme hinna kasv. „Üheltpoolt andis selleks tõuke kevadel Elisasse võideldud Apple seadmete ametlik müügiõigus, sest tegemist on turu kalleimate seadmetega, mis hoolimata kõrgest hinnast müüvad väga hästi ning teisalt see, et üha enam on kliente, kes on soetamas elu teist või kolmandat nutiseadet,“ rääkis Andrus Hiiepuu. „Tarbijad, kes ostavad juba mitmendat nutiseadet on konkreetsemate ning kõrgemate nõudmistega ning eelistavad tihti juba veidi kallima hinnaklassi seadet. Kui võrrelda omavahel aasta viimaseid kuid, siis 2014. detsembris oli müüdud nutitelefonide keskmiseks hinnaks 236 ning 2015. detsembris 307 eurot.“

Kokkuvõtvalt saab öelda, et nii aastal 2015 kui ka 2014 eelistasid tarbijaid seadmeid, mis olid kõige parema hinna ja kvaliteedi suhtega.

Elisa esindustes 2015. aastal enimmüüdud nutitelefonid:

1. Samsung Galaxy Core Prime

2. Samsung Galaxy A5 16GB

3. Sony Xperia Z1 Compact

4. Huawei P8 Lite

5. Sony Xperia Z3 Compact

6. Samsung Galaxy Grand Prime

7. Huawei Ascend Y550

8. Sony Xperia M4 Aqua

9. Huawei ASCEND P7

10. Sony Xperia Z2

11. Samsung Galaxy S5

12. Huawei ASCEND G6

13. Apple iPhone 6 16GB

14. Samsung Galaxy S6 32GB

15. Huawei Ascend Y5

 

Eesti Telekom müüs kõige rohkem iPhone´i

2015. aasta esimese kolme kvartali jooksul EMT ja Elioni müügikanalites liidripositsiooni hoidnud iPhone 6 andis aasta viimases kvartalis teatepulga üle oma nooremale vennale iPhone 6s-ile ning taandus ise 6. positsioonile.

Kokku mahtus IV kvartalis müüduimate mobiiltelefonide esikümnesse kolm Apple’i, kolm Samsungi, üks Microsofti, üks Doro, üks LG ja üks Huawei mudel. Seega oli esikümnes esindatud 8 nuti- ja 2 nuputelefoni (Doro Primo ja Microsoft Mobile).

2015. aasta kokkuvõttes oli pilt aga natuke teine ning esikümnesse mahtusid vaid kolme tootja mudelid: Apple (3 mudeliga), Samsung (5 mudeliga) ja Sony (2 mudeliga). Seejuures koosnes esikümme vaid nutitelefonidest:

1. Apple iPhone 6

2. Samsung Galaxy Trend Lite

3. Sony Xperia Z1 Compact

4. Samsung Galaxy Ace 4

5. Apple iPhone 6s

6. Samsung Galaxy Core Prime

7. Samsung Galaxy J5

8. Samsung Galaxy A5

9. Apple iPhone 5S

10. Sony Xperia Z3 Compact

 

Tele2 klientide kõige ihaldatum telefon oli LG Leon LTE

Kuna Tele2 kliendid kulutasid novembrikuus Apple’i telefonide ostuks poole rohkem raha kui kuu varem, oli  jõulude kõrgema hinnaklassi hitt-kingitus Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema hinnangul tõenäoliselt uus iPhone 6S.

„Üldiselt eelistavadki eestlased aina enam moodsaid, 4G toega telefone, mida Tele2 kliendid ostavad stabiilselt turu keskmisest veidi sagedamini,“ ütles Seema.

Kõrgema hinnaklassi ihaldatuimate nutitelefonide esinumbriks tõusis mullu Sony Xperia Z1 Compact. Teisele kohale tuli Samsung Galaxy S5, mille müüginumbrid edestasid vaid väga napilt uue iPhone’i omi. Tänu iPhone 6 üleilmsele edule tegid ka Eestis just Apple tooted kõige jõulisema tõusu.

"Lisaks nutitelefonidele oli hea müügiaasta ka nuputelefonidel," lisas Seema. Enim ostsid eestlased kahe SIM-kaardiga Nokia 108 telefone, populaarsuselt teine oli Doro Primo 215 ning kolmas ühe SIM kaardiga Nokia 220.

Tahvelarvutitest olid enim ostetud seadmed Samsung Galaxy Tab 4 10,7, Samsung Galaxy TAB A 9,7 ning Huawei MediaPad T1.

Tele2 esikümme 2015. aastal tuli järgmine:

 

1. LG Leon LTE (C50 LGH340s)

2. Nokia 108 (dual SIM)

3. Huawei Ascend Y550

4. Samsung Galaxy Grand Prime VE

5. Doro Primo 215

6. Samsung Galaxy A5

7. Nokia 220 SS

8. Samsung Galaxy Ace 4 (G357F)

9. Sony Xperia M2 Aqua

10. Samsung Galaxy J5 SS

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.