Turingi telefon - tõenäoliselt maailma tugevaim

Kas tahaksid telefoni, mis ei puruneks? Oh, ärme räägi sellest, et ei puruneks betoonide maha kukkudes, vaid ikka tõeliselt tugevast, mida ei võtaks püssirohi ega karmid loodusnähtused. Lisaks võiks olla ka täielikult häkkimiskindel.

Turingi telefon, mida arendab kõlava nimega Turing Robotic Industries, on teravate servadega, minimalistliku disainiga ja ülitugev. 5,5-tolline ekraan on tehtud purunemiskindla kattega, kest aga metallist, mida firma kutsub Liquidmorphium´iks. Tegemist olevat titaanist kõvema materjaliga.

Telefonil on Android 5.1, kuid mitte tavaline Android. See on kohendatud ülimalt häkkimiskindlaks. Kuidas, see ilmselt selgub kunagi 2015. aasta lõpul, kui telefon laiema publiku ette ilmub.

Paraku on selliste eritelefonidega see häda, et tootja on kõva käsi millegi muu kui võimsa nutitelefoni tegemises. Turing Robotic Industries´i leivanumbriks paistab olevat metallisulami Liquidmorphium kasutamine ja pisut vähem muu elektroonika, mis telefoni sisse pannakse, sest tehnilised omadused on sel kestvustelefonil õige pisut vananenud. On küll 16 GB välkmälu (odavaimal mudelil) ja 13 MP kaamera, kuid protsessor on MSM8974AC Quad Krait 2.5 GHz. WiFi toetab ac-standardit, olemas on Bluetooth, NFC ja RFID. Aku on 3000 mAh. Kokkuvõtteks siiski vähemalt hetkel pole see telefon kehvemate hulgast, aga aasta lõpuks võib tõesti juba vananenud näitajatega olla.

Liquidmorphium - tsirkooniumi, vase, alumiiniumi, nikli ja hõbeda amorfne sulam

Häkkimise ja ilmaolude vastu astumiseks on loobutud nii USB-pesast kui kõrvaklapi/mikrofoni august. All on vaid üks mitme klemmiga pesa, kuhu sodi niisama lihtsalt vahele ei satu. Ka USB-pordiga relvastatud häkkeri hoog on erilise pesaga maha võetud, sest esialgu tuleb hakata seda pesa häkkima, enne kui kuhugi kaugemale sisemusse jõuda.

Telefon toetab 4G andmeside ja sisemusele pääseb ligi küljel asuva sõrmejäljelugejaga. Aku mahutavus on 3000 mAh, laadimine toimub juhtmevabalt ja 5,5-tolline on Full-HD (1920x1080 p) resolutsiooniga.

Krüpteeritud (turvakiibiga) telefon on saadaval eeltellimiseks alates 31. juulist hinnaga alates 610 dollarist (16 GB mudel).

Ja kui Liquidmorphium (tsirkooniumi, vase, alumiiniumi, nikli ja hõbeda amorfne sulam) pole piisavalt kõva sõna, et veenda uue telefoni omadustes, siis pakub tootja välja veel mõned moodsad tõmbe-märksõnad: nanokate, ülim veekindlus (vesi võib sisse minna ja telefoniga ei juhtu ikka midagi), Gorilla Glass 4 kriimustuskinldus jne. Sees pidi olema ka spetsiaalne krüptoraha-kiip.

Telefoni tootja asub Hiinas, kuid esindus on ka San Franciscos. Kirja saab end pana uuele telefonile siit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.