VIDEO: jabur leiutis? Segway ja süleri hübriid WalkCar

Jaapanlaste kiindumus imeliste tehnikavidinate vastu on teada. Viimasel ajal on ka levimas trend, kus autotootjad trügivad IT-firmade tegevusalale ja vastupidi. meenutame kasvõi häkitud autosid või Google´i isesõitvaid sõidukeid.

Kuid isesõitev sülearvuti? Jaburus või tõeline innovatsioon?

Võta või jäta, kuid Jaapani firma Cocoa Motors on loonud sülerisuuruse ratastel plaadi WalkCar (tuleb müüki 2016. aasta kevadel ja maksab ca 800 dollarit), mis käitub enam-vähem nagu Segway, sõidutades urbanistlikke kontorirotte linnamaastikul läbi kvartalite tööle või koju või puhkehetkele.

Tehniliselt ei ole selline asi enam kaugeltki võimatu: vaja on ülitugevat korpust, põrutustekindlat SSD-ketast ja akut, mis kestaks ka mõne(kümne)kilomeetrisel teekonnal tööle, enne kui juhtme jälle taha saab. Kas aga WalkCar oma seadmesse sülerivõimaluse lisab, pole muidugi veel üldse kindel. "Auto" teeb sõites üsna kõva müra, nagu on kuulda sellest videost.

Igatahes saab sellise väikese isesõitva "vaibaga" juba sõita ja ilmselt natuke ülepingutatud turundusvideos lükatakse sõidukiga ka raskeid kaste ülesmäge üsnagi mängeldes. Seega, oleks sülearvutil rattad all, oleks see... WalkCar. Unistada ju võib, pealegi võib unistus olla üsna käeulatuses.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.