Endiselt Windows Phone 7.8 ootel (mis 2014 juba hääbub?)

Täna võis jälle Zune´ist lugeda, et Windows Phone 7.5 on see kõige uuem võimalik operatsioonisüsteem, kui Lumia 800 arvutiga ühendada. Jaanuaris Nokia poolt teatatud uuendused on siiamaani jäänud tulemata.

Windows Phone Update 7.10.8862.144 ehk rahvasuus tundtud ka kui Windows Phone 7.8 on siiski venima jäänud, nagu selgub, Microsoft parandab üht vahepeal ilmnenud tarkvaraviga. Saksamaal peatati veebruari lõpus samuti Windows Phone 7.8 uuenduste väljalase. Nüüd ootame kõik koos.

Viga seisneb selles, et Live Tile´id ehk aktiivsed avaekraani ikoonid, mida sai erinevatesse suurustesse tirida nagu Windows Phone 8-l, ei kippunud uuenema. Kui nüüd meenutada Nokia Lumia aastase testi algust, siis eelmisel kevadel üsna paljud rakendused ka jäid avaekraani aktiivsete ikoonide peal andmete uuendamisest ilma. 

Aga nagu teatavad värskemad uudised, on viga kiiremas korras parandamisel ning meilegi võib juba aprillis jõuda Windows Phone 7.8 uuendus. See toob väikesed, keskmised ja suured avaekraani ikoonid, rohkem kasutajaliidese värve ja veel mõned pisiasjad.

Lõpp on lähedal - Windows Phone sureb?

Ja nende pisiasjade juures Winodws Phone surebki - juba 2014. aastal.

Vähemalt nii väidab XDA foorumis avastatud Microsofti toetuse kestvuse leht: nii Windows Phone 7.8, mida me veel pole saanud kui eelmise aasta detsembris välja tulnud Windows Phone 8 lõpetavad juba 2014. aasta teises pooles? Kas Windows 8 pealt kiirustatakse kähku uuele Windowsile, et päästa, mis annab? Nii Windows 8 kui Windows Phone 7 ja 8 pole erilised müügihitid, kuigi Windows Phone 8 on juba päris kasutatav, kiidavad mõned kasutajad. Windows Phone 7-l polnud ka muud suuremat viga peale selle, et nišiplatvormile oli vähe rakendusi ja multitasking oli natuke puudulik. Eesti keele puudumine muidugi ka häiris paljusid. 

Aga nüüd, kui Microsoft lubab toe nendele platvormidele kaotada 2014. aastal, pole nagu mõtet pikaajalisemalt panustada sellele platvormile? Eriti just äridel, kes ei tea, mis edasi saab, kas Microsoft jätkab ja kuidas jätkab ja kas Windows Blue tuleb parem või mitte.

Hea ja halb versioon vaheldumisi

Kui Microsoft jätkab seda taktikat, et üks hea ja üks halvem operatsioonisüsteem, siis on lootust, et hea (windows 7) ja halvema (Windows 8) järel tuleb jälle hea (Windows Blue). Aga Windows Mobile´i, Windows Phone 7 ja Windows Phone 8 järel? Seda ei tea keegi.

Aastane test: vähe uudiseid, kõik nagu toimib

Kuidas aga on vahepeal edenenud aastane test? Ega polegi palju kirjutada, sest igapäevaselt on Windows Phone 7.5 kasutatav ja palju kurta pole. Kui telefon on päevi järjest sees olnud, siis vahest juhtub, et mobiil-ID rakendus ei reageeri. Siis aitab telefoni välja-sisse lülitamine. Aku kestab enamasti õhtusse, aga ükspäev, kui ööseks jäi laadima panemata, kestis ka terve järgmise päeva. Need kaks päeva olid küll ainult helistamised ja veebi-internetti palju vaja ei läinud.

Hiina kaitsekest mõranes

Lumia Hiinast ostetud kest muutus vahepeal koledaks praguliseks ja kriime tuli ka palju. Praod võisid ka meil valitseva külma kliima tagajärg olla, sest mine tea, mis kliima jaoks nad neid plastmassisegusid tegid. Kuid Lumia karbis oli alles veel kummine tuttuus kaitsekest ja see pole deformeerumise märke seni ilmutanud. Istub tihedalt telefoni ümber ja aitab kindlalt käes hoida, sest originaalkesta kummine pind ei libise.

Uued rakendused

Uutest rakendustest sai vahepeal installitud Evernote (hea märkmeid sünkroniseerida nii oma PC-arvuti kui Androiditelefonide/tahvlitega) ning ühe kiirustesti jaoks Free Speed test. See teeb üles- ja allalaadimiskiiruste teste telefonis umbes samamoodi nagu Speedtest, mis Windows Phone´is ei tööta. Tulemused saab salvestada kaardile, seega nagu väike m-andmeside Wardrivingu rakendus, ehkki mõõtmisi peab algatama käsitsi.

Lomogram sai ka instalitud, vaese Windowsimehe Instagram.

Rdio muusikaprogramm oli ka tasuta perioodi jooksul telefonis kasutusel, nüüd seisab niisama. Mõni kuu tagasi jõudis ka Eesti kasutajate kätte.

Sõnastikke läks ka korra vaja - selleks on rakendus Sõnastikud. Tõlgib inglise-eesti-inglise ja eesti-vene keelest. ÕS on ka. Tõlkesõnade hulk on piiratud, aga pole välistatud, et hädast aitab teinekord välja. Tõlketööd sellega just ei tee.

Aga nüüd jääme taas ootele - äkki tulebki varsti välja Windows Phone 7.8. ja Microsoft eestilt on küsitud ka Windows Phone 7.8 ja 8 toe lõppemise kohta juba 2014. aastal - mis edasi saab, sellest järgmises postituses, kui vastus käes.

TÄIENDUS 20.03: Microsoft Eestil polnud Windows Phone toe lõppemise põhjuste ja selle kohta, mis edasi saab muud infot, kui see Microsofti säuts: 
https://twitter.com/windowsphone/status/313756557634580480

TÄIENDUS 21.03: Täna saabus teade Nokia Lumia 800 tarkvarauuenduse kohta, tuli viimane suurem uuendus, Windows Phone 7.8. Saabus see esimese uuenduse 8779 järel, see esimene fikseerib mõned Marketplace´ist ostmise probleemid (neid pole nagu seni olnud, aga testimisel sai sisestatud USA regiooni kasutaja) ning e-posti sünkroniseerimise probleemid. Vaat sellega oli küll hiljuti probleem - meilid nimelt ei sünkinud mitu päeva ja telefon vajas restarti. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.