Windows Phone 7.8 - ekraanikinnisvara reform

Seda võiski arvata - kui Nokia Lumia 800 aastasest testist kaua ei kirjuta ja siis tuleb juttu, et Windows Phone 7.8 uuenduse tulek on kõvasti viibinud, siis kohe peale kõige selle kirjapanekut uuendus tulebki.

Peale umbes paarikümneminutist uuenduste saabumist ja paigaldamist (neid oli päris mitu, oma seitse tükki) sai telefon restardi ja oligi valmis Windows Phone 7.8 uute omaduste kasutamiseks. Viimane suurem "vana" Windows Phone 7 versiooniuuendus väga palju põhimõttelisi uuendusi ei toonud, kuid tavakasutaja jaoks on need ikka üsna nähtavad, kuigi sisult vaid kosmeetilised.

Telefon pole peale uuendust kiiruses kaotanud. Menüüd ja kõik muu liigub väga kärmelt. Aku kestvus selgub mõne päeva pärast.

Üks vähestest uuendustest, mis on ka kosmeetiline, on võimalus Bingi otsingu taustapilt lukustatud ekraani taustapildiks panna. Viipelukustus on ka tekkinud.

Kõige olulisem, kuid ka vaid väline kosmeetiline uuendus on avaekraani Live Tile´ide ehk aktiivsete ikoonide suuruse muutmise võimalus. Saab muuta pisemaks ruuduks, suuremaks ruuduks ja ekraanilaiukseks ristkülikuks. See on tähtsaim ja märgatavaim uuendus Windows Phone 7.8 juures. Paraku on paljud Windows Phone 7 rakendused selliseks uuenduseks ümber tegemata ja see live info, mis avaekraani ikoonid unikaalseks tegi, on tavalisest erinevas formaadis kadunud.

Ega ilmselt paljud rakendusteloojad ei viitsigi hakata uuendama veel ühe operatsioonisüsteemi versiooni jaoks oma rakendust, pealegi, kui see operatsioonisüsteem ähvardab umbes aasta pärast tootjapoolse toega lõpetada.

Veel üks kosmeetiline kohendus on operatsioonisüsteemi teemade värvivaliku suurenemine - nüüd on umbes 20 värvi, mille seast valida. 

Kui vanas Windows Phone 7-s võis natuke uimast brauserit täheldada, siis tundub, et uues versioonis pole brauseriga mitte midagi tehtud. See on täpselt samasugune.

Ja rohkem midagi nagu muutunud polegi. Avaekraani kinnisvarapinda on muidugi palju juurde tulnud ja kerimist on ekraanil nüüd vähem. Ja see ongi suurim revolutsioon Windows Phone 7.8 juures.

Osta Amazonist Nokia Lumia 800:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.