fbpx Euroopa suurim Drupali arendaja Wunder Group omandas Eesti veebiettevõtte | AM.ee

Euroopa suurim Drupali arendaja Wunder Group omandas Eesti veebiettevõtte

Wunder Group viis lõpuni 2013. aastal alustatud ühinemistehingu, saades Eesti veebiarendusettevõtte Mekaia OÜ sajaprotsendiliseks omanikuks. Oma osaluse müüsid neli Eesti omanikku, kes on ettevõtet üles ehitanud kahetuhandendate aastate keskpaigast alates.

Mekaia OÜ’l oli juba kasutusel kaubamärk Wunderkraut, mis muutub suupärasemaks Wunder Estoniaks.

Seoses omandi täieliku üleminekuga muutub ka juriidiline ärinimi.

“Koostöö grupiga sai hea hoo sisse 2014. aastal. Ettevõte on näidanud stabiilseid tulemusi, meie arendajad on edukalt kaasa löönud mitmetes rahvusvahelistes projektides Rootsis, Soomes, Saksamaal, Belgias ja UKs”, ütles tegevjuht Merle Randlepp. “Kõik see andis mõlemale poolele kinnituse valitud strateegia edukuses.”

“Eesti kontori jaoks tähendab see, et kohaliku tähtsusega väikefirmast oleme saanud Euroopa tasemel tehnoloogiaettevõtte tõsiseltvõetavaks osaks,” lisas arendusjuht Ardi Hundt. “Paraku on Eesti turg piiratud suurusega. Selleks, et parimad arendajad ja analüütikud saaksid jätkuvalt areneda, tuleb osaleda suuremates projektides, kus on ressursse ja põhjust keerulisemaid asju ehitada.

Wunder Group on Drupali tehnoloogiale spetsialiseerunud ja laias skaalas digiteenuseid pakkuv ettevõte, millel on kontorid üheksas riigis üle 170 töötajaga, lähimad neist Soomes, Rootsis ja Lätis. Wunder Groupi klientide hulka kuuluvad Sony, Sanoma, MTV, Harper’s Bazaar jpt.

Mekaia OÜ (wunder.ee) on enam kui kümme aastat tegutsenud Eesti veebiarendaja, kelle klientide hulka kuuluvad Äripäev, Eesti Pank, VIASAT, Riigikantselei, Majandusja Kommunikatsiooniministeerium jt.

Viimasel viiel aastal on spetsialiseerutud Drupali vabavaralisel platvormil veebipõhiste infosüsteemide arendamisele.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.