Lühike õpetus, kuidas Xiaomi Mi Band 2 näitab helistaja nime

Alles me kirjutasime ja kurtsime, et Xiaomi Mi band 2 pulsikell on muidu igati hea, aga ei näita ühegi teatega mingit muud infot peale selle, et keegi helistas või kuskilt tuli sõnum (SMS, Facebook, Instagram jne). Selleks, et pulsikell näitab helistaja nime, tuleb korraks hiina keele peale üle minna. Otseses mõttes.

Ootamatult selgus, et mõnel selle nutikella kasutajal siiski näitab ekraan ka helistaja või SMS-i saatja nime. Milles siis asi?

Muidugi aitab kõigepealt vana hea Google ja siis inimkatsed. Leidsime juhendi, mis ütles, et numbri- ja nimenäit on võimalik, kui uuendada oma telefonis Mi Fit äpp ära hiina keeles. 

Seda teemegi.

Androiditelefoniga mine kõigepealt seadetest Phone Settings > Additional Settings > Language (eesti keeles siis vastavalt samasse sektsiooni).

Valida tuleb alt nimekirja lõpust hiina keel (see on tavaliselt alt kolmas või selline, nagu alloleval pildil).

Hiina keele valik.

Vali aktiivseks hiina keel. Nüüd muutub kogu telefoni kasutajaliides hiinakeelseks. Ei maksa väga ehmuda, sest ikoonid on ju ikka tuttavad.

Võta lahti Mi Fit äpp ja kui kohe ei alanud tarkvarauuendus, mine Play ekraanile (keskmine nupp) ja vajuta "More" (pildil punases ringis):

More

Nüüd vali kolmas valik, kus hieroglüüfide vahelt paistab tuttav täheühend APP.

app

Nüüd peaks igal juhul tarkvarauuendus tulema, kui enne ei tulnud. Järgmisel ekraanil võid lülitada sisse esimese ülemise valiku (Mi Band Alerts, ekraanil küll hiina keeles).

Siis tuleb tagasi minna Play ekraanile ja valida vasakpoolne ülemine telefonitoruga ikoon (siin üle-eelmisel pildil). Sealt lülita kõik lülitid sisse ja mine tagasi telefoni seadetesse: 

Phone Settings > Additional Settings > Language

Paraku tuleb telefoni keeleks tagasi valida nüüd inglise, sest eesti keeles kõne numbrinäitu Mi Fit veel ei toeta. Aga inglise keeles oskab nüüd edasi toimetada küll. Vaata menüüd üle, kas on tekkinud kõne numbrinäidu valik või mitte. Mi Fit rakenduses vali Play > Incoming Call ja veendu, et Turn on incoming call alerts ja Show contact information on sisse lülitatud.

Enne oli nii:

Mi Fit

Nüüd on nii:

Mi Fit

Ah jaa, esineda võib ka üks hüüumärgiga teade, toome selle siinkohal ära hiinakeelses kasutajaliideses:

Mi Fit hoiatusega.

Hüüumärgiga teade tähendab, et Mi Fit äpp küsib juurdepääsuõigust kontaktiteabele. Kui see teade ees on, siis edastatakse pulsikellale vaid telefoninumber, mitte helistaja nimi. Vajuta hüüumärgiga teate lõpus olevale kahehireoglüügilisele nupule ja ongi korras - randmelt on edaspidi näha ka helistaja nimi, kui see on salvestatud kontaktiraamatusse.

AM ei vastuta võimalike tagajärgede eest, mida see seadistamine telefonile või pulsikellale võib teha. Samuti pole teada, kas see kõigis telefonides toimib - mõnedel andmetel töötab lahendus vaid EMUI kasutajaliidesega Androiditelefonidel. Mi Fit äpp peab olema vähemalt versiooniga 2.2.9.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.