fbpx Video: e-kviitung tühjendab rahakoti | AM.ee

Video: e-kviitung tühjendab rahakoti

Arvutimaailma 2011. aasta augustinumbris kirjutasime kahemõttelise pealkirjaga fookusloo "e-kviitung tühjendab rahakoti", milles polnud küll juttu sellest, kuidas uus süsteem meie raha ära võtab, vaid hoopis sellest, et enam pole vaja paberil tšekke rahakoti vahele suruda peale poes ostlemist. Rahakott jääb tarbetutest paberitest tühjaks. Kui raamatupidaja või keegi teine neid tšekke ikkagi vajab, siis saab need välja trükkida, kuid ei pea. Milleks ikka puid asjata hävitada. Arvet tšekkide üle võib pidada vastavas veebiportaalis.

Praegu käival "Ajujahi" konkursil on üks taoline süsteem ka võistlustules: pabertšekki poes asendab ID-kaardiga identifitseerimisel tšeki saatmine e-posti aadressile.

E-kviitungi süsteem koosneb kahest komponendist - kassasüsteemi paigaldatavast programmist, mis väljastab elektroonseid ostutšekke ning veebilehest www.kviitungid.ee, kust tarbija saab neid vaadata. Praeguseks on süsteemi testitud kolmes kaupluses ning e-kviitungi teenuse pakkujad soovivad lähiajal hakata pakkuma seda ka teistele poodidele.

Lisatud video on valminud Ajujahi konkursi raames. Sealt on näha, kuidas käib tšeki tellimine ID-kaardiga ja kuidas tuleb oodata tavalist pabertšeki väljatrükki.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.