Apple tutvustas oma uut 13. telefoniseeriat - väike muutus välimuses, suurem muutus sisemuses

Apple tutvustas eile oma uusi telefone - iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ja iPhone 13 Pro Max. Kui välimuselt kuigi palju miskit ei muutunudki peale pisiasjade, lubas Apple sisu osas suuremat edasiminekut.

Kui välimus jäi peaaegu samaks, siis keskendume rohkem sisule. Siin on mõnede tehniliste näitajate võrdlused väljatulnud ja eelmise põlvkonna mudeliga võrreldes. 

Kui uuel telefonil on juba peal iOS 15, siis 12. põlvkond saab selle 20. septembrist.

Ekraanid on uutel mudelitel sama suured OLED-id, kui enne (ja sama resolutsiooniga), aga pressiesitlusel lubati, et Super Retina XDR-ekraan on palju heledam. Lausa 28 protsenti eredam.

Protsessor on uuem ja kiirem: A15. Pidi olema lausa kaks korda kiirem, kui teistel.

Korpus on õige pisut paksem, kui vanemal seerial, mille põhjuseks ilmselt pisut suurem aku, mis pidi andma kaks ja pool tundi enam tööaega (mini mudeli puhul poolteist tundi enam).

Kaamerate osas on muutused suuremad. Kuigi iPhone 12 ja iPhone 13 on kaamerasensorite poolest tehnilistes näitajates justnagu samad, sest endiselt on kasutusel 12 MP sensorid, on lainurk-kaamera taga iPhone 13 ja iPhone 13 mini mudelitel suurima sensoriga, mida Apple seni kasutanud ja kogub 47% rohkem valgust. Sensor-Shift OIS ehk optiline pildistabilisaator on nüüd kõigil mudelitel, mitte ainult Pro Max-il, nagu põlvkond tagasi. Videol on võimalik teravussügavust või teravusulatust seada ka hiljem, peale salvestamist.

iPhone 13 seerial on ümarad servad ja viis uut värvitooni. Veekindluse tase IP68 on endiselt kõigil mudelitel.

Ja üks muutus veel - välimuses muutus kaamerakulm ekraani kohal lühemaks.

Eestis hakkavad uued mudelid maksma järgmiselt:

iPhone 13   919 €
iPhone 13 mini 819 €
iPhone 13 Pro 1179 €
iPhone 13 Pro Max 1279 €

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.