fbpx Hiina ime: 24-eurone veekindel nutitelefon A1 | AM.ee

Hiina ime: 24-eurone veekindel nutitelefon A1

Rubriiki "Hiina ime" väga hästi sobiv telefon on esiteks mittemidagiütleva nimega A1, teiseks mitte midagi tähendava hinnaga 24 eurot ja kolmandaks - Hiina imele kohaselt on vaatamata hinnale kellasid-vilesid piisavalt. Kui 24 euro eest suudetakse juba nutitelefon kokku panna, siis indialaste 3,5-eurone nutitelefongi (Freedom 251, mis osutus pettuseks) pole enam väga mägede taga.

Pakkumine nimega "A1, 4.0-tolline, neljasageduslik, kahe SIM-iga, Bluetoothiga, vee- ja tolmukindel" on Gearbestis müügil 27 dollariga. Tõsi, just hiljuti sai seal ladu tühjaks. Kuid selliseid telefone on mujalgi - näiteks Alibabast saab sarnase tellida tehasehinnaga 20-25 dollarit. Natuke kohapealset ümberdisainimist-kohendamist ja üliodav Eesti Nokia oleks olemas? :)

A1 näitajad on järgmised:

  • Veekindel, kriimustus- ja põrutuskindel (kuigi ostjate küsimustele vastates tunnistab müüja ausalt, et kruvipead pole tagakaanel mitte tugevuse näitaja, vaid imitatsioon)
  • Kaks SIM-i
  • Ekraan: 4-tolline, multipuutetundlik
  • Esikaamera 1,2 MP, tagakaamera 3,0 MP
  • Ühendused: FM raadio, Bluetooth, (ainult) GSM võrgud - 850/900/1800/1900 MHz (3G ja 4G andmesidet ei maksa unistada), 3,5 mm kõrvaklapipesa, microUSB
  • Mälukaardipesa: jah, kuni 8 GB
  • Mõõtmed: 129 x 71 x 16 mm
  • Kaal: 151 grammi

Androidi platvormi kohta pole selles kuulutuses midagi. Otsides mujalt e-poodidest, leiab sama välimusega teisigi telefone. Üks e-kaubanduses väga levinud mudel on Land Rover A1, mis välimuselt äravahetamiseni sarnane, kuid ehtsate kruvidega tagakaanel ja natuke võimsamate näitajatega. Samas Land Roveri hind küündib juba 70-90 dollari kanti.

Kas tegemist on siis Land Rover A1 klooniga? Küllap vist. Sellel (kallimal) A1 mudelil on aga Android 2.3 - nii vana, et täisvereliseks nutitelefoniks ilmselt veekindel mobiil ei kõlbagi, pigem hädapäraseks sidepidamiseks raskes olukorras, kus 24-eurose seadme ootamatu muutumine lutsukiviks pole omanikule väga kulukas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.