fbpx Internet ei saa enam kunagi täis: Google käivitas piiramatu mahuga teenuse Photos | AM.ee

Internet ei saa enam kunagi täis: Google käivitas piiramatu mahuga teenuse Photos

Google käivitas täna oma uue fotode pilves säilitamise ja organiseerimise teenuse Google Photos, mis pakub piltide säilitamiseks tasuta piiramatut mahtu - ükskõik kui palju ka ei sooviks salvestada, kõik mahub ära. Ruum ei saa kunagi enam otsa.

See hüüti välja Google´i iga-aastasel suursündmusel I/O. Aga sellest sosistati juba varem, ehkki sosistajad olid natuke segaduses - Google´i pilditeenus oli seni seotud Google´i vaikse ja väheaktiivse sotsiaalvõrguga Google+.

Jälle üks fotode säilitamise koht? Piiramatu tundub küll ahvatlev, kuid Flickri terabaidist mahtu pole ka paljud suutnud ära täita. Google aga proovib ahvatleda mõnede turgu vallutada püüdvate omadustega.

Üks olulisem neist on tasuta salvestus suurtele fotodele - kuni 16 MP kaameraga - ja Full-HD resolutsiooniga videotele - kuni 1080p. Ja see kehtib alates tänasest Androidi, iOSi ja veebikliendi kasutajatele.

Siiski on ka piiranguid sellele "tasuta" mahule. Tasuta on nimelt kõrgekvaliteetsed fotod, millest valdavale enamusele inimestest piisab, piiranguga on nn originaalide salvestamine. Teeme siis selgeks:

High quality - kõrge kvaliteediga

  • Piiramatu salvestusmaht
  • Pildistatud tavalise kaameraga: telefonide või "seebikatega" kuni 16 megapikslit või vähem.
  • Sobib tüüpiliseks printimiseks ja arhiveerimiseks tavakasutajale
  • Salvestatakse kõrge kvaliteediga fotod, vähendades nende suurust 16 MP kaamera kvaliteedini.

Originaal

Muidugi saab originaalide jaoks ka ruumi juurde osta, nii nagu saab osta oma Google´i kontole. 100 GB maksab $1,99/kuu, 1 TB maksab $9,99/kuu.

Google Photos tahab pakkuda kahte asja: privaatset ja turvalist varukoopiat kõigist piltidest ning piltide jagamist ühest asukohast. Pildid tõmmatakse mobiilsest seadmest ära pilve, nii ei pea kartma, et ka telefonil ruum otsa saab.

Pilte saab igatpidi sorteerida. Samuti pakub Google piltide tagimiseks ja sorterimiseks igasugust poolintelligentset automaatikat. Otsida saab sõprade, kohtade, aja ja paljude muude parameetrite järgi igast seadmest. Ise ei pea seejuures kedagi hakkama määrama ja tagima käsitsi - piltidelt otsitakse vastavused ise üles kuni koerte ja kassideni välja.

Assistant ehk väike tehisintelligentne abimees teeb piltidest ka kollaaže ja klippidest monteerib videosid.

Jagamine on ka lihtne - valid ükshaaval välja pildid, siis valid ükshaaval, kellega jagada (või grupiti) ja saad ka valida, kuhu keskkonda jagad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.