fbpx Täna algas Latitude 59 - tehnoloogiafirmade laia maailma hüppe üritus | AM.ee

Täna algas Latitude 59 - tehnoloogiafirmade laia maailma hüppe üritus

Täna hommikul võis Kultuurikatla juures näha suurt kontsentratsiooni Eesti ja põhjamaade tehnoloogiaettevõtjatest ja idufirmadest - algas Latitude 59. Siit üritatakse leida investoreid (siiski, kui avahommikul Transferwise´i üks asutaja Risto Käärmann küsis, kes on siin investoritest ja kes startuppidest, siis esimesel juhul tõusis üks käsi ja teisel juhul kätemeri), kontakte (eesruumis on kümneid idufirmade bokse) ja kogemusi, mida annavad rahvusvaheliselt tuntud esinejad. Lisaks Keynote´idele ja ettekannetele on kavas ka palju vestlusringe, kus laval on mitmed oma ala asjatundjad.

14.-15. mail Kultuurikatlas toimuv üritus on välja müüdud. Kuid online´is saab ka eemalt vaadata, mõnest mõnusast lähedalasuvast kalamaja või vanalinna kohvikust näiteks: http://www.latitude59.ee/live-stream.

Latitude59 tehnoloogiakonverentsi peetakse juba 8. aastat. Kui esialgu oli see suhteliselt pisike ja väikesele ringile Põhja- ja Baltimaade idufirmadele tehtud üritus, on nüüd kasvanud see 1000 osalejaga ja 40 välisesinejaga ettevõtmiseks.

Sel aastal on põhiteemadeks e-Residentsus (kohapeals aab end kirja panna e-residendiks hakkamisel) ja finantstehnoloogia ning riistvararevolutsioon. Finantsrevolutsioonist rääkiski täna Transferwise´i juht Risto Käärmann. 

"Tõestasime maailmale, et meie uus meetod töötab," avaldas Käärmann edu saladuse, "see ongi meie edu. Vana meetod raha ülekanneteks pankade kaudu ei tööta enam nii hästi. Meie oleme 10 korda odavam kui pank ja 4 korda kiirem kui pank."

Publiku seast küsiti: millal siis Bitcoin Transferwize´i tuleb? Siis, kui on piisavalt suur, vastab Transferwise´i juht. Praegu on bitcoin võrreldes riikide valuutadega veel väga väike.

Investoreid on Käärmanni sõnul väga vähe, kes pakuvad idufirmadele vaid raha ja mitte midagi muud. Investorid tahavad tavaliselt ka aidata oma kogemustest väärtust kasvatada ja on alati nö tagaistmel kaasas, kui firma areneb.

Neist ja paljudest teistest toredatest mõtetest saab osa täna ja homme, vaata programmi siit ja esinejate kohta siit.

FOTO: KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.