fbpx Viimane Windowsi põlvkond tuleb 29. juulil | AM.ee

Viimane Windowsi põlvkond tuleb 29. juulil

Vähem kui kahe kuu pärast tuleb välja uus Microsofti operatsioonisüsteem Windows 10, mille prooviversiooni on saanud huvilised juba mõnda aega kasutada. 29. juuli on see päev, kui Microsoft teeb ülemaailmselt kättesaadavaks uusima operatsioonisüsteemi ja rohkem neid enam ei tule - vähemalt praeguste plaanide järgi. Viimase põlvkonna Windows 10 jääb nö igaveseks ja kasutajad hakkavad saama pidevalt uuendusi, mis tehakse Windows 10-le ja uut toodet - ei Windows 11, Windows 12 ega muud sellist pole plaanis.

Windows 7 ja Windows 8.1 tavakasutajad saavad oma seadme esimese aasta vältel tasuta Windows 10 peale uuendada. Microsoft uuendab Windows 10-t pidevalt, mistõttu jookseb seade kuni oma eluea lõpuni alati uusimal operatsioonisüsteemil.

Windows 10 on värskendatud kasutajaliidesega, kuid siiski üsna sarnane Windows 8.1-ga. Operatsioonisüsteemi on sisse ehitatud Cortana - Microsofti assistent, mis oskab inimkeeles küsimustele vastata (küll mitte eesti keeles). Uuenenud on ka Microsofti brauser - Edge pakub näiteks veebilehtede kommenteerimist, on kiirem ja turvalisem jne.

Kaasas on ka uus Word, Excel ja PowerPoint. Uuenenud on mängukeskkond Xbox Live, samuti on uuenenud äppid Photos, Videos, Music, Maps, People, Mail ja Calendar.

Kuidas uuendama hakata, seda vaata siit. Saab alustada Windows 10 uuenduse nö "reserveerimisest" oma arvutile. Selleks tuleb ära oodata, kuni arvutile ilmub paremale alla ikooniribale Windowsi logo kujuline nupp. Hetkel on see ikoon näha väiksemal hulgal seadmetel, kuid Microsoft teeb selle järjest laiemalt nähtavaks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.