fbpx Samsung Wave - esimene Bada platvormiga nutitelefon | AM.ee

Samsung Wave - esimene Bada platvormiga nutitelefon

Apple´il on iPhone, Google´il Android, Microsoftil Mobile Windows - Samsung on kahte viimast ka oma telefonides katsetanud, kuid tuli detsembris välja oma mobiiliplatvormiga - Bada (millest Arvutimaailm ka kirjutas). Nüüd saab seda platvormi näha esimeses telefonis - Samsung Wave´is, mida tutvustati GSM Worldil Barcelonas.

Telefonil on Super AMOLEDiks kutsutav 3,3tolline ekraan (800x480 pikslit), Social Hub (liidab e-posti, sotsiaalvõrgud ja suhtlustarkvarad ühtseks suhtluskeskkonnaks) ning TouchWiz 3.0 kasutajaliides. 1 GHz protsessor ning 2 või 8 GB sisemist mälu peaksid hakkama saama ka HD kvaliteedis multimeediaga.

Tähtsaim omadus on aga Samsung Bada tugi - see keskkond on plaanitud konkureerima Apple App Store´i ja Android Marketiga. Seega põhiline selle telefoni juures on see, kas arendajad võtavad Bada oma eelistuste hulka ja hakkavad sellel platvormil kasutajatele uusi huvitavaid rakendusi looma. Praegu midagi juba on - näiteks Adobe Flashi tugi, sõnastikud paljudes maailma keeltes, mõni GPS-navigatsiooni tarkvara, kuid Android Marketi või Apple App Store´iga võrreldes on nende hulk siiski hetkel veel väga väike. Samsung App Store on praegu käigus Suurbritannias, Prantsusmaal, Itaalias, Singapuris, Saksamaal, Brasiilias ja Hiinas, kuid 2010. aasta jooksul hakatakse seda pakkuma enam kui 50 riigis üle maailma.

Samsung Wave jõuab müügile aprillis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.