Autonavigaatorid, mida saame Android Marketist osta

Androidiga telefonile on autonavigaatoreid juba päris palju, aga tasuta ei taha keegi selliseid asju väga pakkuda. Kaarditegijad küsivad ju raha. Nüüd, kus Android Marketist ka meie kauges maanurgas rakendusi osta saab, võib juba otsinguga leida ka terve hulga autonavide tarkvarasid, mis mobiilist täisverelise autonavigaatori teevad. Google´il endal on küll Navigation, mis nendes maades, kus kasutada tohib, juba navigaatorite turgu veidi kõigutanud on, aga meie maa veel navigationi piirkondade hulka lähiajal kuuluma ilmselt ei hakka.

Siin on need navigatsioonitarkvarad, mis lubavad end osta ka Eesti kontoga. Ühtegi pole seni liikluses järele proovinud (v.a Copilot ja Wisepilot aasta tagasi, kui kaardid veel üsna puudulikud olid), aga peagi tulevad ka värsked testid juurde.

NAVIGON MobileNavigator (Europe) - 89,95 €

Sisaldab salvestatud Navteqi kaarte, ühendust vajab vaid liiklusinfoks ja otsinguks (Google jms). Reality Scanner üritab kaamerapildist objekte ära tunda. Tekstist-kõneks funktsioon hääldab konarlikult kohanimesid ja loeb ette sõnumeid, navigeeritakse ka kontaktiraamatus olevate kontaktide juurde.

Sygic: GPS Navigation Europe Lifetime - 59 €

Rakendustepoest saab seitsmepäevase versiooni tasuta, kaardiga versiooni eluaegne litsents tuleb juurde osta kodulehelt. Liiklusinfo on aastamaksu eest veel lisaks. Plussiks see, et kasutab tuttavaid Tomtomi kaarte. 

Wisepilot - GPS Navigation (Europe Lifetime) - 59,95 €

Nagu Sygic, on Wisepilot samuti esialgu tasuta. Seekord 5 päeva. Eluaegne litsents tähendab seda, et kehtib seadme eluea jooksul, uude seadmesse üle kanda ei saa. Osta saab ka "päevapileti", mis Euroopas maksab 1,49 eurot. Päevapiletiga võib laadida euroopa navigeerimiskaardi ja kasutada päeva jooksul. 

CoPilot Live Europe - 56,60 €

Erinevalt kahest eelmisest on CoPilot Live kaartidega otse Marketist ostetav. Kaardid saab peale ostu laadida üle WiFi mälukaardile ja navigeerimise ajal andmesideühendust pole vaja. Töötab ka (micro)SD kaardil. Uuenduste jaoks on LivePilot Central rakendus arvutile. Oskab samuti kontaktiraamatust valitud kontakti juurde navigeerida (kui aadressiinfo on olemas).

Navdroyd - 4,99 €

Kasutab Openstreetmapi tasuta kaarte, kuid küsib rakenduse eest ikkagi vähest raha. Juhendamine käib tekstist kõnet sünteesides. Kaardid saab laadida mälukaardile ja netiühenduseta navigeerida.

NDrive Eastern Europe - 39,99 €

Uued Navteqi kaardid, tervet Euroopat ei kata, kuid olulisemad piirkonnad on eraldi rakendustega kaetud. Pakub ka Facebooki ja Foursquare´i integratsiooni, mida iganes see tähendab... liiklusinfo lubatakse peagi lisada. Foursquare´i sisselogimise nupp on rakenduses olemas. Kaardid salvestatakse mälukaardile, uuendusi kontrollib arvutisse paigaldatav tarkvara.

OsmAnd+ - 2,99 €

Avatud lähtekoodiga projekt, mille tasuline versioon kogub annetusi offline navigatsiooni arendamiseks. Kasutab OpenStreetmapi tasuta kaarte. Neid saab laadida mälukaardile. Peab kontrollima, kas Eestis osta saab, sest HTC telefonidele Eestis alla laadida ei lubanud.

Garmin, Tomtom, iGO?

Paraku pole sellised suured tegijad nagu Tomtom ja Garmin Androidile rakendusi hetkel pakkumas ja iGo samuti ei müü ametlikult kõigile. Kas on veel mõni hea rakendus, mis lugejatele silma jäänud?

Foto: Kaido Einama

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.