Samsung toob müügile ekstreemoludesse sobiva mudatelefoni

Ilmastiku- ja veekindlate telefonide valik pole olnud lai, Samsung loodab selles sektoris teha peagi puhta töö oma uue ja üliodava mudeliga Xplorer.

Miks? Esiteks - see telefon maksab vaid 1800 krooni. Selle raha eest on värvilise ekraaniga ja kõigi esmaseid vajadusi rahuldavate funktsioonidega mobiil olemas. Teiseks - sellel on superhea aku, kestab 600 tundi ooterežiimil. Kolmandaks - ka telefoni levi pidavat olema täitsa normaalne, mis ilmastikukindla kestaga mudelitel on tavaliselt probleemiks.

Käes hoides tundus uus telefon muidu igati tõsine, kuid juhtnupp natuke nagu loksus liiast. Mälu 7 MB on ka karjuvalt vähe, aga mis 1800-kroonisest mobiilist ikka tahta. Lisada saab ju ka MicroSD kaardi. Olemas on filmiv 1,3-megapiksline kaamera, taskulamp, FM-raadio, EDGE andmeside, multimeediapleier, Bluetooth, USB.

Põrutusvastase uretaanmaterjaliga kaetud Samsung Xplorer peab suutma taluda lööke, raputusi, kriimustamist, hõõrumist, tolmu ja vett. IP57 sertifikaadiga telefon tagab tolmu- (mitte siiski 100%) ja veekaitse (30 minuti jooksul kuni ühe meetri sügavuses vees).

Samsung Xplorer suudab kohanduda ka kõige karmimate tingimustega, näiteks vihmatormi, soolase udu, äärmiselt kuuma ja külma temperatuuriga. Ka vastab see telefon militaarstandardi 810F (MIL-STD-810F) nõuetele.

Samsung Xplorer sobib vabas õhus kasutamiseks, näiteks on sellel väliskõlarid, mürasummutusfunktsioon ja välklamp. Telefoni pakutakse mitmes värvis ja see on veekindlate telefonide seas kõige õhem.

2007. ja 2008. aastal tõi Samsung turule oma eelmised välikasutuseks mõeldud mobiiltelefonid M110 ja B2700.

Balti riikides jõuab Samsung Xplorer müügile 2009. aasta maikuus ja hakkab maksma umbes 1800 krooni. Loodame sellest telefonist kirjutada Arvutimaailma mai- või juuninumbris põhjalikumalt.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.