Elion tutvustab Ida-Euroopa sidejuhtidele Eesti IT edusamme

21. mail kohtusid Sloveenias Brdos SRÜ ja Ida-Euroopa riikide sidevaldkonna esindajad, Eestist oli kohal Elion ja Eesti IT edusamme tutvustas Elioni tehnoloogiadirektor Kalev Reiljan.

Regionaalse sidevaldkonna liidu (Regional Commonwealth in the field of Communication - RCC) iga-aastase kohtumise eesmärk on tihendada erinevate riikide ja sideettevõtete vahelist koostööd, jagada kogemusi ning käsitleda valdkonda puudutavaid aktuaalseid küsimusi. Kohtumist juhib Sloveenia majandusminister Matej Lahovnik, osalevad näiteks Venemaa, Ukraina, Valgevene sidevaldkonna ministrid ning teiste riikide erinevate ametite juhid ja telekommunikatsiooniettevõtete esindajad.

Kalev Reiljan andis ettekandes ülevaate Eesti edusammudest infoühiskonna edendamisel. „Peame seda nii iseenesest mõistetavaks, et kasutame e-kooli lahendust, osaleme e-valimistel ja esitame tuludeklaratsiooni internetis. Tegelikult on tegemist silmapaistvate saavutustega ning see on valdkond, kus me oleme eeskujuks väga paljudele riikidele,“ rõhutas Reiljan Eesti e-riigi saavutuste tähtsust.
„Ilmselgelt on kõrge internetiseerituse tase ning tugev e-riik üks Eesti olulisemaid konkurentsieeliseid. Teel Brdosse vestlesin pikalt Venemaa sideministri Igor Štšjogoleviga ja sain taaskord kinnitust, et Eestil tasuks väga võimsalt panustada sideteenuste eksporti. Lisaks sellele, et koostöö loob ka meile uusi võimalusi ja annab täiendavaid ressursse näiteks uute tehnoloogiate näol, oleks see riigile ka märkimisväärne tuluallikas,“ arutles Reiljan.

Koostöökohtumise kohta saab lisainfot aadressil http://40thsessionboardrcc.com.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.