Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus hakkab maale kiiret võrku viima

Täna asutati Eesti Lairiba Arendamise Sihtasutus, mille eesmärgiks on aastaks 2015 varustada kõik Eesti külad kiire lairibaühendusega.

Sihtasutuse asutajad on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) liikmed AS EMT, Elion Ettevõtted AS, AS Elisa Eesti, AS Eltel Networks, AS Ericsson Eesti, AS Levira, AS Tele2 Eesti ja Televõrgu AS. Sihtasutuse nõukogus on ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindaja.

Sihtasutus ehitab maapiirkondades välja kõikide asulateni jõudva fiiberoptilise võrgu. Baasvõrgu väljaarendamine on osa Eesti lairiba arenguvisioonist, mille eesmärgiks on aastal 2015 kõikidele kodudele, ettevõtetele ja asutustele anda võimalus liituda uue põlvkonna lairibavõrguga ning saada andmeside ühenduskiiruseks 100 Mbit/s. Projekti nimi on EstWin.

Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse juhatuse esimees Olav Harjo ütleb, et igasse Eesti paika ulatuv lairibavõrk on vundament infoühiskonna arengule.
“Vajadused kiirete lairibaühenduste järele kasvavad pidevalt. Olgu need e-õpe, e-tervis, e-riik või kasvõi digitaalne televisioon – need teenused vajavad järjest suurema läbilaskevõimega ühendusi. Selleks, et ka maapiirkondade ettevõtted ja elanikud saaksid osa infoühiskonna hüvedest, peab uue põlvkonna lairibavõrk jõudma igasse Eesti paika. Me ei saa lubada digitaalse lõhe süvenemist maa ja linna vahel.”

Sihtasutuse loodav uus võrk ühendatakse olemasolevate sidevõrkudega tagades kogu Eesti telekommunikatsiooni infrastruktuuri ühtse ja tervikliku toimimise.
Loodavat võrku saavad hakata võrdselt kasutama kõik sideteenuste operaatorid, pakkudes selle kaudu teenuseid oma klientidele.

Sihtasutuse ülesanne on järgneva kuue aasta jooksul välja ehitada üle 6000 kilomeetri fiiberoptilisi kaableid ning üle 1400 võrguühenduskoha. Kogu projekti hinnanguline maksumus on 1,5 miljardit krooni, millest suurem osa loodetakse saada Euroopa Liidu struktuurfondidest. (Fotol: Elisa uue tehnoloogiaga fiiberoptilise kaabli paigaldamine Viimsis)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.