Veebistuudium aitab 27 koolis veebidisaini selgeks saada

Vähendamaks Eesti tööjõuturul valitsevat IT-spetsialistide põuda, jätkab Microsoft Eesti juba neljandat aastat koolitusprogrammiga Veebistuudium. Sellel aastal osalevad koolitusprogrammis õpetajad nii Tallinnast kui ka teistest linnadest, et omandada oskus õpetada veebilehtede disainimist oma kooli õpilastele.  

2009. aastal laieneb Veebistuudiumi koolitusprogramm 27 uuele koolile üle Eesti. Varasematel aastatel on Veebistuudiumis osalenud 49 kooliõpetajat. BCS Koolituses toimuva ja nädala aega kestva intensiivkursuse raames antakse üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele põhjalik ülevaade kujundustarkvara põhisest veebi loomisest. Koolitusel kasutatakse kõige uusimaid tehnoloogiaid Silverlight 3 ja Expression Studio 3.

„Eestis on endiselt puudus IT-spetsialistide järgi, peale programmeerijate nõutakse ka oskuslikke veebidisainereid," rääkis Eesti IT valdkonna tööjõu olukorrast Microsoft Eesti arendusplatvormi evangelist Andres Sirel.


Veebistuudiumi esimeses etapis läbivad õpetajad kujundustarkvara põhise veebi loomise kursuse ning teises etapis õpetavad väljaõppe saanud õpetajad veebi disainimist oma kooli õpilastele.
Microsoft Eesti varustab kõikide programmis osalevate koolide arvutiklassid, õpetajate ja ka õpilaste arvutid tasuta uusima kujundustarkvara ja tehnoloogiaga.

Õpilastele suunatud koolituse kava ja õppematerjalid on välja töötatud BCS Koolituses koostöös Microsofti ja Tallinna Ülikooliga. Eestikeelsed õppematerjalid ja videojuhendid on augustikuu lõpust tasuta saadaval veebiaadressilt www.eneta.ee/veebistuudium.

2006. aastal käivitus Microsoft Eesti ja Tiigrihüppe SA toel programm Veebistuudium, millega tänaseks on liitunud enam kui 70 kooli üle Eesti. Veebiarenduse kursuse on läbinud juba üle 1000 õpilase.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.