fbpx Eestlaste arendatav tarkvara aitab sadu miljoneid türklasi ja filipiinlasi elektrooniliselt tuvastada | AM.ee

Eestlaste arendatav tarkvara aitab sadu miljoneid türklasi ja filipiinlasi elektrooniliselt tuvastada

Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes arendab koos Rootsi ettevõttega PrimeKey ülemaailmset sertifitseerimistarkvara, mida kasutakse näiteks Türgi masinloetavate passide väljaandmiseks ja Filipiinide kodanike elektrooniliseks identifitseerimiseks.

Helmese tiimijuhi Ian Nelise sõnul arendatakse koos rootslastega sarnast sertifitseerimistarkvara, mida Eestis kasutatakse näiteks ID-kaartide, mobiil-ID ja digitaalsete allkirjade toel inimeste elektrooniliseks identifitseerimiseks: “Sellist tehnoloogiat arendab maailmas vaid käputäis firmasid ja miljonite kasutajatega PrimeKey toode on üks levinumaid.”

PrimeKey tarkvara kasutatakse maailmas riikide tasemel. Näiteks kasutavad enam kui 100 miljoni elanikuga Filipiinid seda oma riigiteenuste pakkumiseks ja kodanike identifitseerimiseks.

Helmese tiimijuhi sõnul puutuvad sertifitseerimistarkvaraga kokku kõik inimesed, kes internetti kasutavad: “Digisertifikaatidel põhinev tehnoloogia on turvalise interneti alustala ja toimib paljude protsesside taustal ning tagab küberruumis opereerimise turvalisuse.”

“Rootslased valisid Helmese oma partneriks ja arendamine toimubki kahes riigis paralleelselt. See on väga spetsiifiline, kuid maailmas järjest olulisem valdkond, mille arendamiseks läheb vaja kõrgema matemaatilise ja krüptograafia taustaga tarkvaraarhitekte,” lisas Nelis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.