fbpx Nutikellad | AM.ee

Nutikellad

Nutikellad

Mobiiliga ühendatavad nutikellad, pulsimõõtjad, omaette targad kellad.


TEST. EKG, hapnikusisaldus, kehatemperatuur ja vererõhk alati käepärast - vererõhukell, mis mõõdab seda kõike

Koroona-ajal on vaja mõõta nii vere hapnikusisaldust, kehatemperatuuri, pulssi, vererõhku kui ka aktiivsust. On üks kell, mis pärast pikki otsinguid tõesti kõike seda ka teeb. Arvutimaailm proovis, kas ka piisavalt täpselt.

Aliexpressist tulnud UGUMO Smart Watch E80 on korralikult karbis, nagu Samsungi, Xiaomi või Huawei toodang. Seal on kell ise, metallvõrgust must rihm, laadimiskaabel ja juhend.

Garmin toob turule uued nutikellad fēnix 7 ja uue seeria epix

Garmin avalikustas täna oma populaarse nutikellade sarja fēnix värsked tooted – uusima põlvkonna fēnix 7 ning uue seeria Garmin epix. Lisaks on saadaval ka päikesepatareiga mudelid. Kõrgklassi kuuluva AMOLED-ekraani ja kuni 16-päevase aku tööajaga elegantne nutikell epix sobib nii igapäevase heaolu kui ka kehaliste tegevuste jälgimiseks ja seiklusteks.

CES-il esitletakse (jälle) mitteinvasiivse glükomeetriga kella

Diabeetikutele ülivajalik mitteinvasiivne ehk naha pinnalt, mitte nõelaga naha alt mõõtev veresuhkruaparaat on olnud paljude unistuseks juba aastaid ning ikka ujub aeg-ajalt pinnale mõni teade äsja valmis saanud eemalt veresuhkrut mõõtvast aparaadist. Enamasti on need randmele kinnitatava nutikella kujulised. Seekordsel CES-il esitletakse järgmist sellist meditsiinilist seadet.

Huawei tõi välja oma uued GT 3 seeria nutikellad

Huawei tutvustas novembri keskel oma uusi nutikellasid GT 3 seeriast, mis tekitab natuke segadust nime osas, sest nüüd tuleb võrrelda seda kas Watch 3 Pro või Watch GT 2 Pro-ga. Kui Watch 3 Pro on hinnaklassilt ikka päris palju kallim, siis uus GT 3 jääb pigem GT 2 Pro klassi. Siiski erineb uus mudel eelkäijatest võimsamate tervise ja sportimise monitoorimise võimaluste poolest.

Kahes disainis välja tulnud uued kellad on kergema kaaluga, kõrgema eraldusvõimega ekraaniga ja menüüga, mida juhib pöörlev kroon, nii nagu uuel Watch 3 Pro-l.

Uus trend: nutikella saab kasutada nutitelefoni asendajana

Eestis kogub vaikselt tuure uus trend asendada oma telefon vabal ajal telefoni erinevaid funktsioone toetava nutikellaga. eSIM-i toega kelladega saab ka helistada ja andmeside hoiab kursis vajalike teadetega.

Telia Eesti kaubamüügi valdkonna juhi Laura Kuusiku kinnitusel on viimase aastaga tuhanded inimesed kasutusele võtnud MultiSIM teenuse, mis aitab nutikella kasutada nii helistamiseks kui interneti tarbimiseks isegi siis, kui telefoni parasjagu kaasas pole.

Huawei tuleb teisest uksest? Hiina firma TD Tech hakkab pakkuma pea kogu Huawei mobiilikollektsiooni oma nime alt AM 19. november 2021 - 13:12

Hiinas on lekkinud sealse tootja TD Tech uudistoodete nimekiri, mis vihjab, et Huawei litsentsiga seadmeid valmistav firma tuleb välja pea kõigi hiljuti Huawei poolt välja töötatud nutiseadmetega, kuid oma nime alt ja koos kõigi Google´i teenustega.

TEST. Samsung Galaxy Watch4 Classic ehk kell, mis mõõdab päris täpselt sinu keha

Samsungi kellad on alati pigem sportliku välimusega kui soliidsed ärikellad, kuid pole probleemi - see ümmarguse sihverplaadiga uus kell Samsung Galaxy Watch4 Classic pole samuti mitte Šveitsi kella konkurent, vaid pigem sportlase või igapäevase või pühapäevase treenija abiline. Kuid lisaks muidugi on sisemine Android igati hea kella täiendamiseks erinevate äppidega, mida mõnedel konkurentidel pole.

Alustame testimist ühe väikese jalutuskäiguga. GPS on kellal suhteliselt täpne, eSIM-i ja 4G-d aga paraku katsetada seekord ei õnnestunud. 

Samsung tõi sel nädalal välja oma uue nutikella Galaxy Watch4 ja juhtmevabad kõrvaklapid Galaxy Buds

Samsung esitles sel nädalal toimunud virtuaalsel tooteüritusel koos uute volditavate nutitelefonidega ka uusi kantavaid nutiseadmeid – Galaxy Watch4 nutikella ja Galaxy Buds2 kõrvaklappe, misa said ka Eesti tehnoloogiaajakirjanikud katsuda. Uued nutikellad on nüüd varustatud uue operatsioonisüsteemiga Wear OS Powered by Samsung ning nendega on võimalik esmakordselt mõõta lisaks vererõhule ja EKG-le ka kehakoostist.

TEST: Huawei Watch 3 Pro - vähem päevi rohkemate kellade ja viledega

Huawei lasi hiljuti välja oma Harmony OS-i operatsioonisüsteemi, mis mõeldud erinevatele seadmetele alates nutitelefonidest kuni nutikelladeni. Nutitelefonides on sel Androidil põhineval platvormil olnud väljaspool Hiinat üsna raske, sest kasutajad on harjunud Google´i teenustega, nutikellades on aga mänguruum palju vabam. Kuigi ka kella Androidis on äppe ja võimalusi palju rohkem, saab Huawei operatsioonisüsteemiga kellas juba üsna palju asju teha.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.