fbpx Canoni uus pilveteenus Irista aitab oma pildid pilves ära organiseerida | AM.ee

Canoni uus pilveteenus Irista aitab oma pildid pilves ära organiseerida

Kui kõik andmed on pilves, siis muidugi võib ka pildid pilveteenusesse laadida. Canon on selleks loonud keskkonna, kus saab lisaks piltide organiseerimisele ka neid otsida paljude erinevate parameetrite järgi.

Kuna tegemist on fotograafilt fotograafile arendusega, siis pakub canoni pilv midagi enamat kui seni kasutatud pildihoidmiskohad - näiteks Dropbox või iCloud.

Iristas puuduvad näiteks failisuuruste piirangud, seega saab sinna laadida ükskõik kui hiiglaslikke faile. Pildid kogutakse ettenähtud kohtadest kokku automaatselt, samuti saab oma pilte lihtsalt jagada Facebookis ja Flickris. Formaatide osas pole ka piiranguid - salvestada saab ka RAW faile. Toetatud on nii Canoni kui Nikoni, Olympuse, Sony, Panasonicu kui Samsungi kaamerad.

Kuna inimeste tehtud digifotod jäävad tavaliselt mitmesse eri seadmesse, siis Irista pilveteenus on hea katus, kuhu alla koondada kogu oma pildindus ja sünkroniseerida ühte kohta nii sotsiaalvõrkudes kui seadmetes olevad fotod.  Canoni loodud irista eesmärgiks ongi kogu pildikogu haldamine ühest kesksest kohast. Varem beetaversioonis nime all Project1709 tuntud platvorm lihtsustab iga pildi leidmist, olenemata sellest, kas see jäädvustati kaamera või nutitelefoniga.

Irista loomisel lähtuti neljast tarbija vajadusest:

  • Lihtne kasutada: piltide otsimine fotokogust on kiire ja lihtne.
  • Lihtne jagada: Pilte saab laadida otse  sotsiaalvõrgustikesse
  • Inspireeriv: detailne ülevaade kõikidest piltidest oma pildistamisoskuste parandamiseks.
  • Kontroll: kõik pildid on ühte kohta salvestatud ning neile pääseb igal ajal ja kõikjalt ligi.

Kasutajaliidest toetab otsinguindeks, mis võimaldab pildi mitme eri kriteeriumi põhjal üles leida. Irista disain sisaldab kohandatavat ajajooneriba ja sildipõhiseid filtreerimisvalikuid, mis lihtsustavad piltide leidmist kuupäeva, asukoha, kohandatud kasutajasiltide, objektiivi tüübi ja palju muu põhjal. Ühendus sotsiaalvõrgustikega võimaldab kasutajatel pilte mõlemal platvormil avaldada ja ka kommentaare otse Irista liideselt vaadata.

„Inimesed teevad varasemast oluliselt rohkem pilte, kasutades selleks mitut seadet, kuid erinevate salvestuskohtade korral võib piltide nautimine keeruliseks osutuda,” ütles Canon Europe'i hobipildindusgrupi juht Alessandro Stanzani. „Irista näol oleme loonud platvormi, mis lahendab selle probleemi. Hetkel on see ainus sellist tüüpi teenus, mis on loodud täielikult kasutajate vajaduste põhjal, sisaldades beetaetapi jooksul saadud rohket tagasisidet.”

Irista sisaldab astmelisi kasutajapakette, et vastata erinevatele vajadustele. Esimene aste pakub 10 GB ulatuses tasuta pilvesalvestusruumi. Sellega saavad tavapildistajad ja hobifotograafid kasutada irista platvormi kõiki funktsioone. Suurema ruumivajadusega edasijõudnud harrastajad või professionaalsed kasutajad saavad valida ka kahe mahukama astme – 50 GB ja 100 GB – vahel, mis on saadaval kuu- või aastatasu eest.

Irista kasutajapaketid on järgmised:

  • Kuni 10 GB: tasuta ja kõigi funktsioonidega.
  • Kuni 50 GB: 4,99 eurot kuus või 49,00 eurot aastas.
  • Kuni 100 GB: 10,99 eurot kuus või 109,00 eurot aastas.

Teenuse täisversioon on nüüd veebis saadaval. Registreerida saab aadressil  www.irista.com

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.