Google tõigi välja oma esimese telefoni - Nexus One

Kohe näha, et CES on algamas. Agaramad proovivad oma pommuudised vahetult enne Las Vegases toimuvat suurmessi välja tuua, et maailma suurimal tarbeelektroonikamessil tähelepanusäras mõnuleda.

Üks neist on Google, mis teataski lõpuks palju kuulujutte tekitanud Nexus One telefoni väljatulemisest. Sisuliselt on see HTC toodetud telefon Google´i nime all ning kevadel tuleb ta USAs Verizoni ning Euroopas Vodafone´i poodides müügile. See tähendaks, et Google tahab nagu Applegi oma telefoni eest operaatoritelt natuke lisatasu küsida. Kuid see pole veel täielik tõde. Lisaks avab Google ka oma poe, kus hakatakse telefone soodsa hinnaga müüma.

Techcrunch kirjutab, et T-Mobile müüb Nexus One´i 179 dollariga, kuid võrguvaba telefon on Google´is saadaval 529 dollari eest, mis pole paha hind.

Nexus One on varustatud Androidiga, kuid kuna see on n.ö Google´i enda telefon, siis tavalisest veidi erineva (parema?) Androidiga. Välimuselt on Nexus One´il sarnaseid jooni HTC Touch2ga. Ekraan on 800x480 punkti, mis on kõvasti parem kui iPhone (480x320) ning sama hea kui HTC enda lipulaev HTC Touch HD2, 5-megapikslise kaameraga (nagu HD2), WiFi toetab b,g ja n standardit (teistel ainult b ja g), kõneaeg 10 tundi 2G võrgus (iPhone on veidi parem - 12 tundi), protsessor 1 GHz Snapdragon (nagu HD2), mälu 512 MB koos 4 GB MicroSD kaardiga kaasas (iPhone 32 GB, selgelt rohkem) jne.

Müügil on Nexus One Google´i poes.

Tundub, et seda telefoni tasuks oodata. Mitte, et ta pööraselt uus tehnoloogiliselt oleks, aga kui hinda vaadata, siis toob see väga hea telefoni hinnalt kättesaadavaks paljudele. See aga tähendab, et Androidi platvorm saab populaarsemaks ja rakendusi sinna hakatakse tegema rohkem.

AM kirjutas Google´i telefonist korra ka varem.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.