Eestis loodud mobiililoto lahendus sai Iirimaal 4. koha

Eesti IT eksport teeb edusamme - tarkvaraarendaja Net Group loodud mobiililoto võistles Iiri telesaates „Start Your Own Business“ koos sadade innovaatiliste lahendustega ning pääses finaali, kus sai neljanda koha. Olulised aspektid olid reaalse probleemi lahendamine koos kulude kokkuhoiuga, turvalisus, paberimajanduse vähenemine ning seeläbi ka rohelise mõtteviisi juurutamine.

Net Group lõi lahenduse koos Iiri regionaalse loteriisüsteemiga (Irish Regional Lottery Systems) ja firmaga Wexford Enterprise. Mittetulunduslikus klubisfääris toimiva loterii eesmärk on rahastada spordiklubide tegevust. Net Groupi loodud mobiililoto lahendus on aasta jooksul osutunud väga populaarseks: „Iirimaal mängib lotot iga nädal umbes 600 000 inimest. Siiani oli ainus võimalus osta traditsiooniline paberpilet, mis oli tülikas nii korraldajatele kui mängijatele. Tänu meie loodud mobiililotole on korraldajate kulutused piletitele vähenenud pea 4 korda ning mängijatel on oluliselt lihtsam loosimistel osaleda,“ ütles Net Groupi juht Priit Kongo.
 
„Oleme mobiililotoga Iirimaal saanud väga positiivse kogemuse ning 2010. aastal plaanime oma eksporditoodetega siseneda nii Põhjamaade kui ka Lääne-Euroopa teistele turgudele,“ ütles Kongo.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.