fbpx Skype suurim rahvusvaheliste kõnede pakkuja 12% turuosaga | AM.ee

Skype suurim rahvusvaheliste kõnede pakkuja 12% turuosaga

TeleGeography viimase uuringu tulemused näitavad, et viimastel aastatel on rahvusvaheliste kõnede kasv aeglustunud, kuid Skype-kõnede on osakaal suurenenud. Võrreldes eelmise aasta 8 protsendiga moodustavad nüüd Skype’ilt Skype’ile tehtud rahvusvahelised kõned 12 protsenti kõigist piiriülestest kõnedest, säilitades teist aastat Skype’i liidripositsiooni rahvusvaheliste kõnede pakkujana.

Viimase 25 aasta jooksul on rahvusvaheliste telefonikõnede maht kasvanud pidevalt keskmiselt 15 protsenti. Viimasel kahel aastal on aga kasv ulatunud kõigest 8 protsendini, mis teeb 2009. aasta rahvusvaheliste kõnede kogumahuks hinnanguliselt 406 miljardit minutit.

 „Nõudlus rahvusvaheliste kõnede järele on olnud aastast aastasse väga suur, kuid majanduslangus on ka siin oma jälje jätnud,“ ütles TeleGeography’i analüütik Stephan Beckert. Nii näiteks on kõnede maht maailma juhtivasse piiriüleste kõnede sihtriiki Mehhikosse langenud 2008. aastal 4 protsenti ja Kesk-Ameerikasse 5 protsenti.

Skype’ilt Skype’ile tehtavate rahvusvaheliste kõnede maht kasvas 2009. aastal hinnanguliselt 63 protsenti, jõudes 54 miljardi minutini. TeleGeography analüütik Beckerti sõnul on Skype’i populaarsus rahvusvaheliste kõnede tegemisel enneolematult kõrge ning juba teist aastat on Skype maailma suurim piiriülese kommunikatsiooniteenuse pakkuja.

TeleGeography on avaldanud statistikat ja uuringuid rahvusvaheliste kõnede kohta ligi 20 aasta jooksul.

Värske raporti kokkuvõte on saadaval TeleGeography veebileheküljel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.