Mobi ja Nutiteq hakkavad ühiselt mobiilirakendusi pakkuma

(Arvutimaailm 1-2/10)

Eesti IT firmade koostöö süveneb ka mobiilinduse valdkonnas - rahvusvaheline mobiiliteenuste pakkuja Mobi Solutions omandas täna lõpule viidud tehingu käigus kolmandiku asukohapõhiste mobiilirakenduste arendajast Nutiteq OÜ. tehingu tulemusena plaanivad firmad koos hakata arendama uusi mobiilirakendusi.

Nii Mobi kui Nutiteq on Tartu firmad, mis mõlemad tegelevad mobiilidele suunatud rakendustega.

Eestis on Nutiteqi loodud rakendustest kättesaadav “EMT Eesti Kaart”, mida on laetud enam kui 10 000 telefoni. Enamus Nutiteq OÜ käibest tuleb USA, Saksamaa, Lähis-Ida ning Austraalia turgudelt. Populaarseimal Nutiteqi tehnoloogiat kasutaval mobiiliteenusel USAs on üle 2 miljoni lõppkasutaja.

Mobi Solutions on 2001. aastal Tartus asutatud rahvusvaheline mobiiliteenuste, SMS-gateway ja SMS-makse teenuste pakkuja ning SMS-hulgisaatmise vahendaja. Mobi m-turunduse lahendusi on kasutatud rohkem kui 500 projektis ning Mobi tarkvaraarendusmeeskonna välja töötatud rakendusi kasutab kokku rohkem kui 40 miljonit inimest. Mobi tütarettevõte Fortumo SMS-makseteenused on kättesaadavad 30 riigis Euroopas ja Aasias.

Pildil: Mobi partner Veljo Otsason ning Nutiteqi asutaja ja juht Jaak Laineste suruvad kätt peaaegu aasta tagasi toimunud mobiilside konverentsil GSMA World. See osutus profetlikuks, nagu rain Rannu Twitteris täna kommenteeris. Foto: Rain Rannu

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.