2009. aastal liisiti kontoriseadmeid 61% vähem

Eesti Panga 2009. aasta ametliku liisingustatistika kohaselt liisiti Eestis 222,03 miljoni krooni eest IT ja kontoritehnikat, mis on 61% vähem kui 2008. aastal (569,96 miljonit krooni). Suurim kontoriseadmete rendi- ja haldusfirma 3 Step IT vahendas eelmisel aastal 36% kõigist äri- ja avaliku sektori IT liisingu tehingutest Eestis.

3 Step IT Baltikumi müügidirektor Aivar Kraus peab eelmist aastat 3 Step IT Eesti jaoks keeruliseks, sest muutunud majanduskeskkonnaga kohanemine võttis aega: „Kuigi 3 Step IT käive Eestis vähenes, on hea meel tõdeda, et klientide huvi sellelaadsete teenuste vastu on jätkuvalt suur,“ ütles Kraus.

“Kuigi seadmete soetamise vähenemine mõjutas ka meie kasumit, suurenes haldusteenuste kasutajate hulk 20%. Eelmise aasta lõpu seisuga haldab 3 Step IT Group enam kui 700 000 seadet kogu Euroopas,“ lisas 3 Step IT Groupi juht Artti Aurasmaa.

3 Step IT Group kasvas kõige rohkem Euroopa turgudel, eriti Suurbritannias ja Skandinaavia riikides. Kogu grupi jaoks lõppes möödunud aasta rekordiliselt heade tulemustega. Maksude-eelne kasum kasvas 14% ning ulatus 7,4 miljoni euroni (miljoni euro võrra rohkem kui 2008. a), käive suurenes 220,8 miljoni euroni.

Foto: Mardo Männimägi
3 Step IT Baltikumi juht Aivar Kraus puhastab arvutitalgutel monitori.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.