fbpx Arvutimaailm läheb CeBITile | AM.ee

Arvutimaailm läheb CeBITile

Peale paariaastast pausi on Arvutimaailm jälle CeBITil 2 päeva kohapeal. Kogemus on näidanud, et kahest päevast piisab ka, kui eeltöö tehtud.

Pikem reportaaž messist ilmub märtsi Arvutimaailmas 10. märtsil.

Messiblogi leiab AM.ee veebi vasakust veerust kohe arhiivi all või lingilt www.am.ee/cebit. Messiteateid saab lugeda ka Arvutimaailma Twitteri kontolt.

Väike meelespea CeBITikülastajale:

- Head jalanõud on vajalikud. Kõndimist messil saab olema palju - ligi paarkümmend halli on laotatud mitme ruutkolimeetri suurusele alale. Nende vahel sõidavad ka bussid, kuid alati ei saa kindel olla. Tõsisemad messihundid kasutavad ka kokkupandavat tõukeratast.

- Õige riietus. Selle valimine on raske. Ilmateadet maksab uurida igal hommikul, sest CeBITil Hannoveris on märtsi alguses olnud nii tihedat lumesadu kui ka tulpide õitsemist. Praegu põhjasakslased naudivad veel talverõõme, lõunasakslased aga üle 10kraadiseid sooje kevadilmu.

- Kus mis asub? See on aja kokkuhoidmiseks oluline teada. Kõiki halle ei jõua niikuinii läbi kammida, tegevusplaani võib panna kõige enam huvitavad teemad ja sõeluda tihedamalt just nendes hallides. Näiteks 13. hallis asub "Broadband World", kus tutvustatakse lairibaühendusi, 6. hall on interneti ja digitaalse äripäralt, 9. hallis traditsiooniline tulevikupark, 5. hallis ärilahendused, 4. hallis stuudiokeskkond äripartnerite leidmiseks, 15. hallis 3D tehnoloogiad.

- õhtused üritused? Tavaliselt algab CeBITil õhtul uus elu - mitmed firmad korraldavad hallides kontserte, jagatakse sööke-jooke. Kui pole jõundud plaane teha kuhugi Hannoveri peale minekuks, siis saab üsna tõenäoliselt ka messihallides õhtuelust osa.

- Erihallid. CeBITil on üsna mitmeid aastaid olnud ka erihall(id), kus saab uudistama vaid kutsetega. Nendes hallides sõlmitakse IT maailma tähtsaid tarnelepinguid (nt hall 4). Kui tegemist on ärikülastajaga, siis tasub sellesse halli pääse hankida. Vähem nännijanuseid tunglejaid ja messiboksides teatakse, et iga mööduja on potentsiaalne klient.

- Teised maakaalsased. Selles suhtes on sel aastal halvemini kui mõned aastad tagasi, sest Eesti ettevõtjate kohtumispaika - Eesti messiboksi seekord jälle pole. Kuid kohtutud on ka mujal - mõne Eestist osaleva firma boksis (üks ettevõte olevat ka sel aastal kohal) või Münchener Halles, kuhu korraks ikka sattutakse.

- Messimaterjalid: roheline on IN. Pole mõtet pakse trükiseid kaasa võtta. Äärmisel juhul vaid CDsid. Aga tegelikult on peaaegu kõik ka Internetis olemas, kui veebiaadressid omale koos märkusega talletada. Neid saab salvestada ka visiitkaarte vahetades või Pokeneid, mobiile üle Bluetoothi või RFID kaelasilte lugedes.

CeBITi toimumisaeg on 2.-6. märts 2010 Hannoveri messikeskuses. Lahtiolekuaeg 9-18, pilet samal päeval 38 eurot.

Foto: Deutsche Messe

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.