fbpx Arvutimaailm Garaažis | AM.ee

Arvutimaailm Garaažis

Eilsest kestab suur startup-projektide loomise üritus Garage48, kus luuakse 48 tunni jooksul 16 startup-ettevõtet, mis on valmis turule tungima. Arvutimaailm on ka kohal.

Kuna Eesti garaažid on aprilli keskel veel liiga külmad, et näppudel käia lasta, toimub garaažiüritus palavates IT Kolledži ruumides. Koridorides sahistati, et esimesed projektid on juba valmis - näiteks Coctail Roulette, mis aitab SMSiga baarides kokteile retsepti põhjal tellida.

Teised startupid aga rühivad praegu palehigis tööd teha. Mõned on juba domeeni üles saanud, mõned alles disainivad logo.

Kõrvallauas istuv Iseehitaja.ee tiim lubab, et nemad võidavad ja püstitavad ka maailmarekordi - alates firma loomisest seitsme päeva jooksul üritavad nad oma startupi ka edukalt maha müüa. Iseehitaja aitab inimestel ise remondi- ja ehitustöid teha, näiteks saab selle portaali abil koostada nimekirja, mida on vaja osta vannitoa remondiks jne. Sellel meeskonnal on olemas nii ehitusekspert kui professionaalne PR-mees, viimane koostabki juba pressiteateid ja pressiliste, et sõnum kohe avalikkuse ette viia.

Oma domeen on üleval juba kratid.com projektil. Ka esimesed karvased mänguloomad vedelevad tiimi töölaual - Kratid.com aitab lastel veebi abil kasvatada just nende soovide järgi mängulooma, mis siis, kui asi "täiskasvanuks" saanud, ka füüsiliselt koju osta on võimalik. Olgu see siis kasvõi kolme käe ja kahe peaga.

Poliitik.eu kolmeliikmeline tiim mässab Exceliga - nende eesmärk on luua veeb, kus automaatselt genereeritakse igasuguseid poliitikute edetabeleid vastavalt avalikult kättesaadavatele andmebaasidele. Riigikantselei Exceleid ju normaalne inimene lugeda ei suuda ja visuaalsust on ka vaja, et näha, kui palju poliitikud ikka reaalselt kulutavad. Poliitikud.eu-st saab nii poliitikute häbipost kui autahvel, olenevalt sellest, millises edetabelis troonitakse.

Kõiki arendatavaid ideedid vaata Garage48 blogist.

Pildil (vasakult) Poliitikud.eu meeskond ja Iseehitaja.ee meeskond.

Vaata, mis sai edasi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.